V francoski občini Gravelines so ognjeni zublji znova zajeli pogorišče športnega kompleksa Sportica, ki je bil huje poškodovan v obsežnem požaru leta 2023.
Gre za drugi požar v domovanju francoskega košarkarskega prvoligaša BCM Gravelines-Dunkerque v manj kot dveh letih. Prvi požar je bil posledica električne napake v bližini bazena, vzrok drugega še preiskujejo.
Po poročanju radijske postaje Delta FM je požar izbruhnil v ruševinah košarkarske dvorane, v nesreči pa po doslej znanih informacijah ni bilo poškodovanih. Dogodek je zdaj pod drobnogledom pristojnih služb. Za zdaj še ni znano, v kakšni meri bo drugi požar vplival na sanacijska dela in predvideno obnovo športnega kompleksa, ki naj bi bila končana leta 2028.
Novica je pretresla tudi tamkajšnje politično vodstvo. "Šokirani in zmedeni smo ob novici o vnovičnem požaru, saj smo spet podoživeli travmatične občutke. Že tako smo si težko opomogli po prvem šoku," je komentiral župan Gravelinesa Bertrand Ringot.
BCM Gravelines so v dvorani Sportica domovali skoraj štiri desetletja, v kompleksu pa je bilo v tem času odigranih veliko slovitih tekem. Po požaru pred manj kot dvema letoma se je ekipa preselila v manjši kompleks Stade des Flandres v Dunkerqueju.
BCM Gravelines v letošnji sezoni tekmujejo samo v fracoski LNB Pro A league, kjer z izkupičkom 10-16 zasedajo 13. mesto na lestvici.
🔥ℹ️ Sportica a nouveau frappé par un incendie ce vendredi 25 avril !
— BeBasket (@Be_BasketFr) April 25, 2025
😱 Un an et demi après la catastrophe de Noël 2023, l'enceinte sportive est de nouveau prise par les flammes
📲 Les infos : https://t.co/4p8Jjs3yVjpic.twitter.com/9oc6Y9uoic
Prizor iz leta 2023:
Heart breaking scenes in France this morning. The Gravelines Sportica which is the home of LNB Pro A team BCM Gravelines-Dunkerque is currently on fire. Praying that no one is in danger. pic.twitter.com/S20VZDuUv4
— Josh Bett (@JoshBett1) December 25, 2023
🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲