"Magic Blažič" uničil Široki z 31 točkami

krka liga aba igokea
1/23
ABA
Košarkarji Uniona Olimpije so pred zadnjo tekmo v letošnji sezoni Evrolige, ki jo bodo v četrtek odigrali v Madridu, na obračunu 12. kola lige Aba zmagali na gostovanju pri Širokem Brijegu (83:80). Novo izjemno partijo je odigral Jaka Blažič, ki je dosegel 31 točk. Krka je že v soboto doma izgubila proti Igokei (63:83).

Union Olimpija je v prejšnjem kolu doma premagala Cibono, zmagoviti niz po petkovi evroligaški zmagi nad Himkijem pa je nadaljevala v Širokem Brijegu. Mladi zmaji so se še enkrat izkazali kot mojstri infarktnih končnic in se rešili iz povsem izgubljenega položaja. Olimpija je na svoj račun vpisala šesto zmago v ligi ABA.

Po dokaj izenačenem prvem polčasu je sledil večji padec v igri Ljubljančanov v tretji četrtini, ki ga je domače moštvo dobilo z delnim izidom 27:9. Pred zadnjo četrtino so imeli gostitelji 16 točk prednosti, nato pa je sledil silovit napad Olimpije in preobrat ter dobljena tekma z delnim izidom 33:14 v zadnji četrtini.

Junak tekme je bil Jaka Blažič z 31 točkami. Jeseničan je izjemnemu strelskemu učinku dodal še šest skokov, štiri podaje in dve ukradeni žogi, s statističnim indeksom 38 pa je osvojil naziv najkoristnejšega igralca kola.

Tudi oslabljeni dovolj močni

Klemen Prepelič je prispeval še 14 točk, tudi eno ključnih trojk, Aron Baynes pa 12. Najboljša strelca Širokega sta bila Darko Planinić z 20 in Marko Šutalo z 19 točkami. V ekipi zaradi zdravstvenih težav ni bilo treh pomembnih igralcev kapetana Teemuja Rannikka, Dominica Watersa in Dylana Pagea.

"Izjemno težka zmaga na težkem terenu. Prvi polčas smo odigrali slabo v obrambi, a nekako zadržali priključek. Še slabše smo nadaljevali v tretji četrtini, ko nismo branili prodorov pod koš in igre pod samim obročem. Tekmo smo preobrnili z odličnim Blažičem in zadetimi prostimi meti v odločilnih trenutkih tekme," je po tekmi povedal trener Olimpije Sašo Filipovski.

Kapetan Rannikko je na zadnji evroligaški tekmi dobil močan udarec v glavo in je zunaj pogona s pretresom možganov. Page že dalj časa ne trenira z Olimpijo, saj še vedno rehabilitira poškodbo aduktorja. Na dan odhoda je trebušno virozo staknil Waters. V četrtek bodo izbranci Saše Filipovskega končali s tekmovanjem v Evroligi - v zadnjem kolu bodo gostovali v Madridu.

Krka od 51:51 do visokega poraza

Košarkarji Krke so v soboto doživeli tretji poraz v zadnjih štirih nastopih v ligi Aba, skupno sedmega v dvanajstih kolih. Proti vodilni ekipi lige niso imeli možnosti za uspeh, saj je Igokea zadnjo četrtino odigrala izjemno učinkovito in zasluženo zabeležila deseto zmago.

Ekipa iz Aleksandrovca je doslej izgubila le dve tekmi, v prejšnjem kolu je premagala večkratne prvake lige Partizan s kar 23 točkami razlike, uspeh v Novem mestu pa je bil njen četrti v nizu. Končna razlika je glede na videno v dvorani Leona Štuklja definitivno previsoka.

(Krka : Igokea) Jure Lalić | Avtor: ABA ABA
Varovanci trenerja Aleksandra Sekulića so se namreč odlično kosali z gosti iz Bosne in Hercegovine, imeli v prvem polčasu že osem točk naskoka (31:23), nato vseskozi držali ravnotežje, ob zaključku tretje četrtine in na začetku zadnje pa je Igokea na hitro prišla do dvomestne prednosti, ki je do konca ni izpustila iz rok.

V 29. minuti je bil rezultat še 51:51, v 32. je Igokea že vodila s 63:51. Ob 18 izgubljenih žogah, nizkem odstotku zadetih metov za tri točke (28%) ter ob zgolj dveh posameznikih, ki sta komaj prišla do dvomestnega števila točk (Jure Lalić 11, Jakov Vladović 10), Krka ni mogla računati na preobrat. Gostje so tako zadnjo četrtino dobili s 26:12.

Krko zdaj v ligi Aba čakata dve zaporedni gostovanji, v Skopju in na Madžarskem, domači publiki pa se bo znova predstavila 22. decembra proti Partizanu.