23 ogledov

"Magic Dragić" ni ustavil prerojenih Lakers

Howard Gortat Los Angeles Lakers Phoenix Suns NBA Reuters
Goran Dragić je kljub 22 točkam in nekaj izjemnim potezam, ki jih je prikazal na gostovanju pri Los Angeles Lakers, spet izgubil s Phoenix Suns (102:114). S prodorom v prvi četrtini je pred očmi Jacka Nicholsona, Davida Beckhama, Eddieja Murphyja, "Magica" Johnsona" in Kareema Abdula-Jabbarja poskrbel za vrhunec tekme.

Slovenski košarkar Goran Dragić je tokrat s soigralci pri Phoenix Suns gostoval pri Los Angeles Lakers, ki so slavili zmago s 114:102. Dragić je v dvorani Staples Center odigral 36 minut tekme in bil z 22 točkami najboljši strelec svoje ekipe. Na drugi strani je Kobe Bryant k zmagi prispeval 31 točk.

V vrstah gostiteljev je bil tokrat dobro razpoložen tudi Metta World Peace, ki je zadel pet trojk, skupno pa k zmagi jezernikov prispeval 22 točk, od tega 15 že v prvem polčasu. Dwight Howard je zbral 18 točk in 12 skokov, košarkarji LA-ja pa so pod vodstvom začasnega trenerja Bernieja Bickerstaffa v štirih nastopih zbrali tri zmage. Steve Nash je zaradi nalomljene kosti v levi nogi izpustil še sedmo tekmo za jezernike.

Slovenski košarkar, ki so mu komentatorji v ligi NBA po odličnem samostojnem prodoru dali vzdevek "Magic Dragić" oziroma čarobni Dragić, je bil z 22 točkami najboljši strelec Phoenixa, ki je izgubil še tretjo tekmo zadnjih štirih nastopih. Ob tem je zbral še dva skoka, sedem podaj in ukradel dve žogi. Luis Scola je zbral 18 točk, Michael Beasley pa 14 točk in devet podaj.

Jabbar dobil svoj kip

Tekma se je v Staples Centru začela s posebno slovesnostjo, ko so v dvorani odkrili skoraj pet metrov visok bronasti kip nekdanjega jezernika, prvega strelca NBA, legendarnega Kareema Abdula-Jabbarja. Slovesnosti je prisostvovalo kar nekaj nekdanjih velikih imen ameriške košarke, kot sta Julius Erving in Earvin Magic Johnson.

Memphis Grizzlies so sinoči gostom New York Knicks prizadejali prvi poraz v prvenstvu NBA, ko so na krilih Zacha Randolpha, ki je dosegel 20 točk in 15 skokov, zmagali s 105:95. Marc Gasol je k zmagi dodal 24 točk, Rudy Gay 17, Mike Conley pa 16 točk in osem podaj.

To je bila za grizlije še sedma zaporedna zmaga. Pri gostih je Carmelo Anthony zbral 20 točk, kar pa je bilo premalo, da bi kratkohlačniki na uvodu v sezono vknjižili sedem zaporednih zmag prvič po sezoni 1993/94, ko so nato tudi zaigrali v velikem finalu. Raymond Felton je zbral 18 točk, Rasheed Wallace pa 13.

Philadelphia 76'ers so z 99:93 premagali Utah Jazz, Indiana Pacers s 103:83 Dallas Mavericks, Portland Trail Blazers pa so bili po podaljšku boljši od Houston Rockets s 119:117.

Domače poraze so doživeli Detroit Pistons proti Orlando Magic (106:110), New Orleans Hornets proti Oklahoma City Thunder (95:110), Minnesota Timberwolves proti Golden State Warriors (96:106) ter Sacramento Kings, ki so s 96:112 klonili proti Atlanta Hawks.