21 ogledov

Mašina podmazana: 10 točk za zmago

V rumenem dresu ni dobival priložnosti. Zdaj se mu obetajo boljši časi. (Foto: R
1/7
Mašina, Saša Vujačić, je bil na prvi tekmi za Nets še zarjavel, na drugi že bolje podmazan. K zmagi nad Hawks je pomagal z 10 točkami. Dodaten razlog, da se je potrudil: na tekmi je bila Šarapova. V videu.

Lepo je, ko si na parketu in prispevaš. Že dolgo nisem imel pomembne vloge. Všeč mi je ta stil igre in vesel sem, da sem del te ekipe.
Saša Vujačić

Saša Vujačić, ki je šele pred nekaj dnevi iz Los Angelesa prispel v New Jersey, je v nedeljo odigral že svojo drugo tekmo v dresu Netsov. Ti so popravili napako izpred dveh dni, ko so zmago na gostovanju v Torontu zapravili prav v zadnjih minutah tekme, in se pred domačimi gledalci veselili zmage nad Atlanto Hawks (89:82). Nesojeni slovenski reprezentant je v slabe pol ure igre dosegel 10 točk, v statistiko pa je vpisal še šest skokov, tri podaje in tri ukradene žoge. Vsekakor se je izkazal za zelo koristnega in bi si morda zaslužil tudi prvo peterko (v njej je na zadnjih tekmah povprečnega Jordana Farmarja tokrat zamenjal Stephen Graham in imel 10 točk). Za zmago sta najbolj zaslužna organizator igre Devin Harris (22 točk in osem podaj) ter center Brook Loopez (16 točk). Zmago New Jerseyja in 10 točk Vujačića je v živo videla tudi Marija Šarapova, ki je sedela pod košem Netsov (galerija - tukaj).

Saša ve, kako se igra košarkara in zna biti na pravem mestu. Izgleda kot pravi borec in je prepričan, da bo vsak koš zadel.
trener Avery Johnson

13. in štejemo ...
Paul Pierce je imel trojnega dvojčka (18 točk, 12 podaj in 10 skokov) in Boston Celtics so za svojo 13. zmago zapored z 99:88 premagali Indiano Pacers. Poškodba in odsotnost prvega podajalca lige, Rajona Ronda, se tako ne pozna (šest asistenc je dodal še Ray Allen). "Ko se žoga premika, sledijo asistence. S tako igro ima lahko asistence kdorkoli," je dejal trener Doc Rivers. "Skušam biti popoln košarkar. Tekom kariere trdo delam, da bi dobro igral v vseh prvinah igre," je po svojem sednem trojnem dvojčku v karieri dejal Pierce.

Beno Udrih je doživel
20. poraz v sezoni. V 37 minutah je dal le šest točk. Goran Dragić je igral 32 minut in za zmago prispeval 11 točk. Steve Nash že igra.

Raptors blizu presenečenja
Toronto Raptors
so se brez poškodovanega (gleženj) Andrea Bargnanija dobro upirali aktualnim prvakom iz Los Angelesa. Varovanci Phila Jacksona so na plin stopili v drugem polčasu in se na koncu razveselili pete zaporedne ligaške zmage (120:110). Rahlo poškodovani Kobe Bryant (mezinec) je bil tudi tokrat najboljši strelec Jezernikov – dosegel je 20 točk. Pri Raptorjih je blestel Litovec Linas Kleiza, ki je dosegel 26 točk, k temu pa je dodal še 10 skokov.