10 ogledov

Milwaukee obliž za rani LA Lakers

1/9
Z zmago nad Milwaukeejem so Los Angeles Lakers prekinili "serijo" dveh zaporednih porazov. Saša Vujačić ni nastopil. V zadnji četrtini je izvrstni Shannon Brown zasenčil celo Kobeja Bryanta.

Los Angeles Lakers so v gosteh ugnali Milwaukee s 118:107. Največ točk za deveto sezonsko zmago branilcev prvega mesta v košarkarski ligi NBA si lasti Kobe Bryant z 31 točkami (met iz igre 10:23) in sedmimi skoki.

V zadnji četrtini pa je Bryanta zasenčil Shannon Brown, ki je v tem delu igre dosegel kar 16 od svojih 21 točk. Skupno je iz igre metal 7:9, trojke kar 4:5. "Brown je še izboljšal svoj met. Meče iz preigravanja, podaja ... Vendar je to šele začetek. Nedvomno bo še napredoval," je Brownu polaskal Bryant. "Moje delo je poživiti igro po vstopu s klopi. Kar pač potrebujemo. Tokrat sem zadeval in dobro igral v obrambi," pa je dejal Brown. Slovenski košarkar Saša Vujačić pa po odločitvi trenerja Phila Jacksona ni igral.

Chicago je na krilih Dericka Rosa, ki je v zadnji četrtini dosegel 17 od svojih 33 točk, slavil v Houstonu. Izjemno napeta tekma je bila v Denverju, kjer so gostitelji po pravi srhljivki ugnali kratkohlačnike iz New Yorka. Prvo ime dvoboja je bil Carmelo Anthony s 26 točkami, pri gostih, ki so doživeli že šesti zaporedni poraz, pa je bil najbolj učinkovit Amare Stoudemire s 24 točkami.