13 ogledov

Najhujši poraz prvakov: "Sram nas je"

Gerald Wallace in Kobe Bryant
1/11
Dan po porazu z Orlando Magici so Los Angeles Lakers doživeli še enega – najhujšega v sezoni. Charlotte Bobcats so bili boljši za 20 točk (109:89). "Sram nas je," je dejal trener Phil Jackson.
New Jersey Nets so doživeli 39. poraz v sezoni. San Antonio Spurs so svojo 46. zmago dosegli z rezultatom 102:85. Z 22 točkami je izstopal Manuel Ginobili. Pri poražencih je dal Saša Vujačić, igralec, ki pravi, da bi jih dal lahko 30 na vsaki tekmi, če bi želel, osem točk (25 minut).

"Rečem lahko le tole: nad svojo tokratno igro smo zelo razočarani, sram nas je, kako smo igrali, in to je to," je vse, kar je na novinarski konferenci povedal trener Los Angeles Lakersov, Phil Jackson. Po petih sekundah je odšel, Kobe Bryant je iz slačilnice pobegnil, še preden so mu novinarji uspeli zastaviti kakšno vprašanje. Charlotte Bobcats, ekipa, ki ima 14 zmag manj in je sredi sezone zamenjala trenerja, jih je premagala s 109:89. Jezerniki so na tako imenovanem road tripu: potem ko so prve štiri tekme zmagali, so zdaj doživeli drugi poraz (v nedeljo so jih z 89:75 premagali Orlando Magici). To je že osmi poraz Lakersov proti Bobcatsom na zadnjih 10 medsebojin obračunih.

V drugem polčasu so povsem nadigrali Kobeja Bryanta (20 točk ob metu iz igre osem proti 20) in soigralce, tako so tretjo četrtino končali z delnim izidom 14:3 in v zadnji vodili tudi že za 28 točk. Z 20 točkami in 11 skoki je bil najboljši igralec srečanja Gerald Wallace, dokazal se je tudi adut s klopi ekipe Michaela Jordana, Gerald Henderson (18 točk). "Čeprav so večji od nas, pa smo mi hitrejši in bolj atletski," je ključ za zmage nad Lakers iskal Wallace. "Gremo na parket in tečemo gor in dol. Lahko nadzorujemo potek tekme in zadržimo Kobeja." Lakers se bodo lahko hitro pobrali, saj v sredo igrajo z najslabšo ekipo lige, Cleveland Cavaliers (le devet zmag in 49 porazov).