5935 ogledov

Nor koš, ki je prelomil tekmo. Dosegel ga je (kdo drug kot) Luka

Nor koš Dončića Reševalni pas/Twitter
Slovenija je v četrtfinalu Eurobasketa, najbolj zaslužen pa (kdo drug kot) Luka Dončić.

Slovenski košarkarski virtuoz Luka Dončić je tekmo osmine finala z Belgijo začel izjemno: s tremi zaporednimi zadetimi trojkami. V uvodnih štirih minutah tekme je imel na svojem kontu že 11 točk, na koncu se je zaustavil pri 35. To je pomenilo, da je še na tretji zaporedni tekmi Eurobasketa presegel mejo 30 točk. To v zadnjih 30 letih ni uspelo še nikomur.

EuroBasket 2022 Poškodba Z. Dragića Šport Dončić kljub 'komolčenju' Belgijcev izjemen, Slovenija je v četrtfinalu

Poskrbel je tudi za prelomni koš slovenske reprezentance, ko se že zdelo, da bi lahko Belgijci v zadnji četrtini prevzeli krmilo v svoje roke. Povedli so 64:63, nato pa je ob izenačenju na 65:65 Luki Dončiću uspel izjemen met iz svojega bogatega repertoarja. Ob osebni napaki, ki je bila storjena nad njim, je znova dokazal, koliko občutka premore v nepredvidljivih situacijah. Koš in še osebna napaka, nato pa je na igrišču povsem zagospodarila Slovenija. Ta je zadnjo četrtino dobila z rezultatom 25:12, tekma v Berlinu pa se je zaključila z zmago Slovenije z 88:72.