150 ogledov

Olimpija kljub dvigu forme utrpela nov poraz

Karlo Matković Profimedia
Cedevita Olimpija je doživela tretji poraz v evropskem pokalu. Na gostovanju v Istanbulu je morala priznati premoč Bešiktašu, ki je zmagal s 73:66.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 3. krogu evropskega pokala (skupina A) izgubili z Bešiktašom s 66:73 (17:20, 38:43, 52:59).

Ljubljančani so za razliko od uvodnega gostovanja v Izraelu, kjer jih je Hapoel premagal s 27 točkami razlike, zadnje dve tekmi v evropskem tekmovanju odigrali bistveno bolje. Proti na papirju verjetno najboljšima zasedbama v skupini A so izgubili dvignjenih glav; Juventut jih je premagal po podaljšku, Turki pa so njihov odpor strli šele v zadnjih minutah.

košarka Cedevita Olimpija - Joventut Badalona Šport Cedevita Olimpija serijo bolečih porazov prekinila z zmago proti Splitu

Cedevita Olimpija je imela, četudi je izgubila skok s 39:46 in tekmecu prepustila kar 17 skokov v napadu, realne možnosti za zmago. V 32. minuti je zaostajala zgolj točko (59:58), nato pa bila več kot štiri minute brez koša ter zaostala 65:58.

Večino košev za Cedevito Olimpijo so dosegli tuji igralci. DJ Stewart je zbral 15 točk, Justin Cobbs 14, po deset pa sta jih dodala Sean Armand in Amadou Sow.

Karlo Matković je moral sredi tretje četrtine zapustiti igrišče zaradi udarca v obraz in se do konca tekme ni vrnil na parket. Trener Simone Pianigiani zaradi poškodb ni mogel računati tudi na Roka Radovića, Nikolo Radičevića in seveda Eda Murića, ki bo verjetno odsoten večji del sezone.

Cedevita Olimpija bo v 4. krogu 25. oktobra gostila ukrajinski Prometej, ki je po uvodnih krogih pri izkupičku 1-2. V prejšnjem krogu ga je Bešiktaš premagal z 92:70.

košarka Cedevita Olimpija - Joventut Badalona Kapetan: Šport "Razumljivo je, da so nekateri igralci jezni, a ..."

* Dvorana Akatlar, gledalcev 1500, sodniki: Peruga (Španija), Dragojević (Črna gora), Bittner (Velika Britanija).
* Bešiktaš: Mathews 18 (3:4), Hammonds 5 (2:2), Needham 7 (3:4), Ugurlu 11 (1:1), Arslan 4 (1:2), Durmaz 4 (2:2), Mitchell 12, Konan 4, Yigitoglu 2, Delgado 6 (0:3).
* Cedevita Olimpija: Stewart 15 (8:9), Armand 10, Sow 10 (1:2), Cobbs 14 (4:4), Blažič 4 (2:2), Matković 3 (1:2), Jones 6, Ščuka 4 (2:2).
* Prosti meti: Bešiktaš 12:18, Cedevita Olimpija 18:21.
* Met za tri točke: Bešiktaš 5:20 (Mitchell 2, Arslan, Hammonds, Mathews), Cedevita Olimpija 4:17 (Armand 2, Stewart, Sow).
* Osebne napake: Bešiktaš 21, Cedevita Olimpija 18.