14 ogledov

Olimpija ugnala Partizan, Krka na dnu

Gregor Hrovat Olimpija Partizan Union Olimpija/Aleš Fevžer
V regionalnem košarkarskem tekmovanju sta bila v nedeljo v okviru 18. kola na sporedu dva slovensko-srbska obračuna.

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili pomembno zmago, s katero so se utrdili na sredini lestvice Aba. V Tivoliju so premagali Partizan (74:68) in tako vknjižili peto zmago na zadnjih sedmih tekmah lige Aba oziroma osmo v sezoni.

Obračun je v legendarno dvorano privabil lepo število gledalcev, ki so videli zanimiv in napet obračun. Union Olimpiji je pripadel prvi polčas, Partizanu tretja četrtina, v kateri so domači dosegli le tri koše iz igre, odločitev o zmagovalcu pa je padla v zadnjih desetih minutah.

Zeleno-beli so pravočasno nadoknadili zaostanek 46:55 in v 37. minuti povedli z 61:60. Odlično partijo sta prikazala Devin Oliver in Brandon Jefferson. Prvi je bil MVP tekme z 18 točkami in desetimi skoki (4 + 6), slednji (20 točk) pa je v odločilnih trenutkih dvakrat zadel izza polkroga.

Najprej minuto in 25 sekund pred koncem za vodstvo 66:65, naslednjič pa dobre pol minute kasneje za 69:65. Vprašanje zmagovalca je s črte prostih metov rešil Gregor Hrovat (11 točk, 7 podaj, 4 skoke).

Novomeščani brez moči v Beogradu

Zvezda Krka | Avtor: Crvena zvezda mts Crvena zvezda mts

Niz porazov Krke v ligi Aba se je pričakovano podaljšal na deset. Novomeščani so izgubili na gostovanju pri neporaženem moštvu v tem tekmovanju ter sedmi ekipi Evrope Crveni zvezdi.

Položaj Krke ni zavidljiv, saj ni zmagala že več kot dva meseca, z izkupičkom 5-13 se nahaja na zadnjem mestu 14-članske razpredelnice, v prihodnjem krogu jo čaka še ena zahtevna preizkušnja proti zagrebški Cedeviti. Do konca rednega dela lige Aba je sicer še osem krogov, razlike v spodnjem delu lestvice pa niso velike.

Beograjčani so do svoje osemnajste zmage prišli zelo suvereno, delo pa so jim olajšali tudi Novomeščani, ki so v Srbijo prišli brez obolelih Matica Rebca in Sandija Čebularja. Crvena zvezda je tekmo odigrala s 'polovično močjo' (že v prvem polčasu se je med strelce vpisalo vseh enajst razpoložljivih igralcev), pri Krki pa je bil najbolj razpoložen Marko Luković, ki je bil z 20 točkami prvi strelec tekme.