11 ogledov

Olimpija v finišu tekme strla Varese

(Union Olimpija - Varese)
1/10
Košarkarji Uniona Olimpije so v prvem kolu tekmovanja Eurocup v domači dvorani Stožice premagali italijanski Varese s 67:59. Zmaji so si zmago priigrali v zadnji četrtini, ki so jo dobili z 21:11.

Košarkarji Uniona Olimpije so evropski pokal, drugorazredno evropsko klubsko tekmovanje, začeli z zmago. Pred približno 1000 gledalci v Stožicah so premagali italijanski Varese s 67:59.

Prekinili niz treh porazov

Ljubljančani so tako prekinili niz porazov. Sezono 2013/14 so namreč začeli z zmago v slovenskem superpokalu proti Krki, nato so zabeležili tri poraze v ligi Aba, evropski del sezone pa so odprli z zmago. Uspeh je pomemben predvsem za samozavest ekipe, ki jo v prihodnjih tednih čaka nadvse zahteven razpored; v nedeljo gostovanje Crvene zvezde, nato pa obračuna v gosteh pri francoskem Asvelu (23. 10.) in tri dni pozneje še pri Radničkem.

Zeleno-beli iz tekme v tekme presenečajo svoje privržence. Potem ko so pred tednom dni povsem razočarali proti Ciboni in v nedeljo nesrečno izgubili še pri Širokem Brijegu, so tokrat pokazali veliko mero borbenosti in želje po uspehu ter povsem zasluženo zabeležili prvi dve točki.

Do zmage v zadnji četrtini

Po dokaj izenačenem prvem delu se je tekma prelomila v zadnji četrtini. V 35. minuti je Union Olimpija prevzela vodstvo (53:51), ki ga do konca tekme ni več izpustila iz rok. Zmaga je bila bolj ali manj potrjena dobre tri minute pred koncem, ko se je razlika povzpela na 59:53.

Najboljša v domači vrsti sta bila Sasu Salin s 15 točkami in Deividas Gailius, ki je štirinajstim točkam dodal še 11 skokov. Union Olimpija bo v naslednjem krogu 23. oktobra gostovala pri francoskem Asvelu.