48 ogledov

Olimpiji v Atenah zmanjkalo goriva

AEK Atene Petrol Olimpija Petrol Olimpija /Facebook
Košarkarji Petrol Olimpije so v 6. kolu Fibine lige prvakov v Atenah izgubili proti ekipi AEK (91:73).

Zasedba Petrol Olimpije je doživela peti poraz v ligi prvakov. Po spodrsljajih proti francoskemu Strasbourgu, turškemu Banvitu, nemškemu Bayreuthu in italijanski Venezii je danes morala priznati premoč tudi grškemu moštvu AEK, na dosedanjih šestih tekmah pa je premagala le španski Estudiantes iz Madrida.

Izbranci Gašperja Okorna so bili le v uvodnih minutah enakovredni tekmecem iz grške prestolnice. Po izenačenem uvodu so prve krizne trenutke doživeli v končnici prve četrtine, ko so zaostali za sedem točk (20:27). V nadaljevanju ni bilo kakovostnih premikov v ljubljanski zasedbi, še vedno so capljali za Grki in si v 19. minuti pridelali zaostanek 15 točk (31:46), na velik odmor pa odšli s primanjkljajem -11.

Drugi polčas je bil preslikava prvega. Domači košarkarji so bili vselej za korak pred zdesetkanimi Ljubljančani, ki so naredili številne napake in po bledi predstavi gostiteljem v komornem ozračju atenske dvorane olajšali pot do zanesljive zmage.

Liga prvakov Liga Aba Šport Zmaji dobili derbi začelja

V ljubljanski ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Jordan Morgan z 21 točkami in osmimi skoki, Devin Oliver je dodal 13 točk in šest skokov. Za domače je Manny Harris vpisal 26 točk, osem skokov in pet asistenc.

Olimpija bo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrala 5. decembra, ko bo doma gostila poljsko ekipo Rosa Radom.