129 ogledov

Omić novo avanturo začel s porazom proti Blažiču

Alen Omić Olimpia Milano Alen Omić v dresu milanske Olimpie.
V torek so bile odigrane zadnje štiri tekme 17. kola elitnega evropskega košarkarskega tekmovanja.

Milanska Olimpia je gostila Barcelono in doživela boleč poraz (85:90). Katalonci so do odločilne prednosti prišli v tretji četrtini in se utrdili v zgornji polovici lestvice.

Alen Omić je za Italijane zaigral prvič po prestopu iz Budućnosti in na parketu preživel osem minut in pol, v tem času je v statistiko vpisal en skok in eno asistenco. Pri Olimpii sta Vladimir Micov in Mike James dosegla po 20 točk, slednji je dodal še sedem skokov in osem asistenc.

Jaka Blažič je za zmagovalce odigral tri minute in pol, njegova statistika je ostala prazna. Najbolj učinkovit pri Barceloni je bil sicer Thomas Heurtel z 21 točkami in šestimi podajami.

Alen Omić Nov začetek Šport Dve prelomni spremembi v življenju Alena Omića

Panathinaikos je doma v tekmi, zelo pomembni za uvrstitev v play-off, premagal münchenski Bayern (77:67). Junaka zmage sta bila Ioannis Papapetrou z 18 točkami in osmimi skoki ter Nick Calathes s 14 točkami in 11 asistencami. Za Bavarce je Derrick Williams prispeval 21 točk.

Moskovski CSKA je stik s samim vrhom obdržal s suverenim slavjem proti zadnjeuvrščeni Darüşşafaki (65:80). Pri domačih je Kartal Özmızrak zbral 13 točk, pri gostih je bil prvi strelec Nando de Colo s 17 točkami.

Telavivski Maccabi je doma stežka strl odpor Budućnosti (81:76) in ohranil upe po prebojo med osmerico, medtem ko so Črnogorci ostali pri le treh zmagah. Za Izraelce je Scottie Wilbekin vpisal 16 točk, za poražence je Norris Cole dosegel 25 točk in šest skokov.

Virtus Bologna Petrol Olimpija FIBA LP Šport Zmaji zapravili priložnost za odmeven skalp