819 ogledov

Ozdravljeni Dončić ključen za veliko zmago

Real Žalgiris
V elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju so v četrtek odigrali polovico 28. kola rednega dela.

V vrste madridskega Reala se je po poškodbi vrnil Luka Dončić in prispeval pomemben delež k zmagi nad Žalgirisom (88:81), s katero so Španci storili velik korak k uvrstitvi med prvo četrverico, ki po koncu rednega dela zagotavlja prednost domačega parketa.

Po prvem polčasu so vodili Litovci, v drugem pa so jih Madridčani ujeli in si že pred zadnjimi sekundami zagotovili varno razliko.

Dončić je igral 23 minut in dosegel enajst točk, en skok in podelil sedem asistenc. Anthony Randolph je prispeval šest točk in tri skoke, najboljši strelec Reala je bil Felipe Reyes s 16 točkami. Za Žalgiris je Paulius Jankunas v statistiko vpisal 21 točk, Beno Udrih se je v 12 minutah ustavil pri petih točkah ter po enem skoku in asistenci.

luka dončić anthony randolph Evroliga Šport Kazen za slovenskega reprezentanta

Crvena zvezda je doma klonila proti favoriziranemu Fenerbahçeju (63:80). V prvem polčasu so Beograjčani še držali korak, v tretji četrtini pa so aktualni evropski prvaki pobegnili na neulovljivo razliko.

Za Srbe je Dejan Davidovac prispeval 18 točk in pet skokov, slovenski reprezentant Alen Omić je v 20 minutah zbral šest točk, pet skokov in eno asistenco. Za zmagovalce je Ali Muhammed (nekdanji Bobby Dixon) dosegel 25 točk.

Will Clyburn Evroliga Šport Z zmago na derbiju do prvega mesta v končnici

Telavivski Maccabi je na domačem parketu doživel hud udarec v boju za play-off, Panathinaikos je slavil z minimalno razliko (75:76). Pri Izraelcih je blestel DeAndre Kane z 19 točkami, devetimi skoki in petimi asistencami, za Grke je Mike James dosegel 27 točk, tudi odločilni dve šest sekund pred koncem.

V tekmi dveh odpisanih dekip je Valencia v gosteh premagala milansko Olimpio (89:93). Pri Italijanih je Vladimir Micov dosegel 27 točk, za zmagovalce jih je Erick Green zbral 18.