54 ogledov

Padla odločitev o prvaku

Crvena zvezda, liga ABA Crvena zvezda mts
Košarkarji Crvene zvezde so petič postali prvaki lige Aba.

V odločilni peti tekmi finala so košarkarji Crvene zvezde pred polno dvorano gledalcev v Beogradu premagali Budućnost iz Podgorice s 67:60 (15:14, 33:28, 53:49). Za Crveno zvezdo je to peti naslov v zadnjih sedmih sezonah. Eno lovoriko je vmes osvojila Budućnost, lani pa se tekmovanje zaradi pandemije novega koronavirusa ni končalo.

Gostitelji so zasluženo prišli do zmage, saj so vodili večino tekme, čeprav si do zadnjih minut niso uspeli priigrati občutljivejše prednosti. Crvena zvezda je tako prvo četrtino dobila za točko, ob polčasu pa je vodla za pet točk. Dvoboj je bil izenačen tudi v drugem polčasu, rdeče-beli so si odločilni naskok priigrali šele v zadnji minuti tekme, ključna je bila trojka Jordana Loyda, ki je dobrih 30 sekund pred koncem poskrbel za osem točk razlike pri rezultatu 66:58.

Prvi igralec dvoboja je bil Landry Nnoko, ki je k zmagi prispeval 17 točk in 12 skokov.