24 ogledov

Ray Allen, vladar trojk

1/17
Ray Allen je postal najboljši metalec trojk v zgodovini lige NBA. V 1074 tekmah jih je zadel 2562 in prehitel Reggieja Millerja. Iz Utaha je odšel dolgoletni trener Jerry Sloan. Slovencev ni bilo na parketu.

Če nobena druga, je večno slavo branilcu Bostona Rayu Allenu prinesla tekma z LA Lakers, čeprav so jo Celtics izgubili s 86:92. Allen je namreč zadel tri trojke, kar ga je skupaj pripeljalo na vrh lestvice košarkarjev, ki so jih zadeli največ. Nova znamka za zdaj znaša 2562 zadetih metov za tri točke v 15 sezonah oziroma 1074 tekmah. Allen je prehitel Reggieja Millerja, prejšnjega rekorderja, ki je v karieri zadel v 18 sezonah oziroma 1389 tekmah zadel dve manj.

"Vedel sem, da potrebujem še dve trojki. Ampak na katerikoli tekmi. Enkrat bi se rekord vsekakor zgodil. Drugo trojko sem dojemal kot v počasnem posnetku – z občutkom: 'To je to'. Čaroben trenutek,"
je po tekmi razlagal Allen.

Lakers so sicer zaostajali za 15 točk v drugi četrtini in osem ob polčasu, a jim je povratek omogočil delni izid 10:0 na začetku tretje četrtine. "Igrali smo malce bolj trdo. V prvem polčasu smo dopustili preveč lahkotno prenašanje žoge in mete iz ugodnih položajev," je dejal Kobe Bryant, s 23 točkami prvi strelec LA-ja.

Še ena čustvena zgodba prejšnjega večera v NBA je odhod oziroma odstop trenerja Utaha Jerryja Sloana, ki je bil na krmilu moštva vse od leta 1988. Za ta korak se je 68-letnik odločil zaradi pomanjkanja energije. "Triindvajset let je dolga doba za delovanje v nekem kolektivu. Čas je, da grem naprej. V zadnjem času nimam več toliko energije kot prej," je dejal Sloan, ki je med do četrtka aktivnimi trenerji v NBA zbral največ zmag, 1221, na večni lestvici pa je tretji za Donom Nelsonom in Lennyjem Wilkensom. Njegova kariera se je začela v sezoni 1979/80 v Chicagu, nadomestil pa ga bo Ty Corbin.