17 ogledov

Real Madrid razbil izraelski Maccabi

evroliga barcelona panathinaikos
1/18
Na prvi tekmi četrtfinala Evrolige je Barcelona doma tesno, po podaljšku, ugnala atenski Panathinaikos. Moskovski CSKA je doma zanesljivo premagal Cajo Laboral. Olympiacos je v domačem Pireju v tesni tekmi zlomil odpor Anadolu Efesa. Madridski Real je doma nadigral telavivski Maccabi.

Barcelona je proti Panathinaikosu v četrtfinalu klonila že leta 2011, tudi tokrat pa so bili Grki blizu presenečenja. Blaugrana je tako dosegla še 13. zaporedno zmago v letošnji Evroligi in gre lahko v drugo tekmo, ki bo v četrtek prav tako v prestolnici Katalonije, precej bolj sproščeno, kot če bi današnji napet obračun izgubila. Čeprav so domači veljali za precejšnje favorite, sploh glede na potek predtekmovanja in Top 16, pa Deteljic seveda še zdaleč ne gre odpisati, Pao je letos med drugim slavil tudi v Madridu.

V prvi četrtini je Pao z nizom 14-0 visoko povedel (21:9), toda domači so bili že po nekaj minutah drugega dela v prednosti (22:21), ob polčasu pa so Katalonci vodili za dve točki (34:32). Gostje pa so v tretji četrtini spet malce pobegnili in šest minut pred koncem tekme vodili za šest (60:54).

Nato sta zaporedni trojki zadela Juan Carlos Navarro in Šarunas Jasikevičius in tekma se razpletla v napeto končnico. V zadnjem napadu rednega dela je James Gist blokiral met Anteja Tomića in tako so sledili podaljški (64:64).

Podaljšek zapravljenih priložnosti

Panathinaikos je po trojki Gista povedel z 70:69, dve minuti pred koncem pa je Navarro s še enim metom izza črte postavil, kot se je izkazalo kasneje, končni izid. Ob moštvi sta nato namreč zapravili nekaj napadov, tri sekunde pred koncem pa je imel Gist na voljo dva prosta meta ob vodstvu Barcelone (72:70). Prvega je zgrešil, namerno tudi drugega, toda Roko Leni Ukić ob koncu ni mogel priti do lepe pozicije za met in Katalonci so povedli z 1:0 v zmagah.

Erazem Lorbek se v 19 minutah ni vpisal med strelce, samo enkrat je poskusil za dve točki in ni bil uspešen. Je pa slovenski reprezentant zbral šest skokov in eno blokado. Tokrat pod košem ni dominiral, je pa dobro raztegoval obrambo Grkov in pomagal v obrambi, v kateri je zbral pet od svojih šestih skokov.

Caja brez pravih možnosti v Moskvi

Tabak CSKA Moskva Caja Laboral Evroliga četrtfinale | Avtor: EPA EPA
V Moskvi je CSKA zelo zanesljivo odpravil Cajo Laboral. Rusi so že v prvem polčasu zlomili odpor Baskov, prvih dvajset minut so namreč dobili za petnajst točk, bili so zelo razigrani v napadu (50:35). V tretji četrtini so domači držali goste na varni razdalji, v zadnjem delu igre pa še malo stopili na plin in si priigrali že dvajset točk naskoka (84:64). V končnici je Caja uspela ublažiti poraz.

Pri CSKA je so kar štirje košarkarji dosegli več kot 15 točk, učinkoviti so bili Sonny Weems, Miloš Teodosić, Saša Kaun in Nenad Krstić. Pri gostih sta bila nadpovprečno strelsko razpoložena le Fabien Causeur in Andres Nocioni.

Real popolnoma razbil Maccabi v Madridu

mirotić caner-medley real madrid maccabi evroliga | Avtor: EPA EPA

V Pireju sta Olympiacos in Caja Laboral odigrala tesno tekmo, v kateri nobena ekipa ni preveč pobegnila. Na koncu so slavili domači, pri katerih nihče razen Georgiosa Printezisa ni presegel meje desetih točk, zato pa jih je Grk zbral kar 26. Pri Turkih je Saša Vujačić v 27 minutah zabeležil štiri točke in pet skokov.

V Madridu je Real popolnoma razbil izraelski Maccabi. Moštvo iz Tel-Aviva je prvo četrtino sicer dobilo za devet (23:14). Toda v drugem delu igre so Španci povsem zagospodarili na parketu, gostom dopustili le štiri (!) točke in tako so trdno vzeli vajeti igre v svoje roke.

V drugem polčasu so domači še močno nadgradili prednost, na koncu je bilo velikih 26 točk razlike (79:53). Pri gostih nihče ni dosegel dvomestnega števila točk, Mirza Begić je za Los Blancos v 18 minutah dosegel pet točk, tri skoke in eno asistenco.

Evroliga, četrtfinale (prve tekme):

Barcelona : Panathinaikos Atene 72:70* (11:21, 23:11, 11:19, 19:13, 8:6) /1:0/
Navarro 14, Sada in Tomić po 13, Lorbek 0 (6 skokov v 19 min.); Lasme in Gist po 14.

CSKA Moskva : Caja Laboral Vitoria 89:78 (26:19, 24:16, 23:23, 16:20) /1:0/
Weems 19, Teodosić 17, Kaun in Krstić po 16; Causeur 17, Nocioni 16.

Olympiacos Pirej : Anadolu Efes Carigrad 67:62 (17:15, 16:17, 17:14, 17:16) /1:0/
Printezis 26, Spanoulis 9; Gonlum 17, Lucas 10, Vujačić 4 (5 skokov v 27 min.)

Real Madrid : Maccabi Electra Tel-Aviv 79:53 (14:23, 24:4, 21:16, 20:10) /1:0/
Fernandez 15, Mirotić 14, Begić 5 (3 sk., 1 as. v 18 min.); James in Hickman po 9.