27 ogledov

Rivers: "Prvih 18 minut sem bil neuporaben"

Doc Rivers Žurnal24 main
Ponoči je zaigral en Slovenec, Beno Udrih, ki se je skupaj z New York Knicks veselil domače zmage v Madison Square Gardnu s 83:78 proti Chicago Bulls.

Nesojeni slovenski reprezentant Beno Udrih je z rezervne klopi odigral 17 minut in prispeval osem točk, ob metu iz igre 4:5, ter v statistiko tekme vpisal še dva skoka, dve podaji in ukradeno žogo ob štirih izgubljenih žogah. Najboljši strelec tekme je bil Carmelo Anthony, ki je za zmago Kratkohlačnikov dal 30 točk, deset skokov in štiri podaje. Pri Chicagu se lahko z najboljšim izkupičkom na tekmi pohvali Mike Dunleavy z 20 točkami, Joakim Noah je prispeval 12 točk in 11 skokov, Carlos Boozer pa 12 točk in 12 skokov, kar pa še vedno ni bilo dovolj za zmago Chicaga.

Čeprav so Kratkohlačniki vodili že s 23 točkami, so se jim Biki povsem približali. Newyorčani se za zmago lahko zahvalijo Amareju Stoudemireju, ki je odigral eno od najboljših tekem v sezoni. Zadel je enega od ključnih metov za 83:78, na koncu se je zvezdnik Knicks ustavil pri 14 točkah in devetih skokih.

Jamison prek 20.000 točk

"Občutek je dober, ko si znova na igrišču. Veliko dela sem vložil, da sem se vrnil v najboljšo pripravljenost," je po tekmi dejal Stoudemire. Manj zadovoljen je bil Dunleavy: "Imeli smo jih. Ujeli smo jih, ampak nismo mogli več. Nismo jih znali prebiti."

Los Angeles Clippers so gostovali pri Boston Celtics in zmagali s 96:88. Tekma pa je bila čustvena za Doca Riversa, zdajšnjega trenerja Clippers, ki je pred tem devet let vodil Kelte. Rivers je z Bostonom leta 2008 osvojil šampionski prstan, domače občinstvo ga je pred začetkom toplo pozdravilo. "TD Bank Garden je res prvovrsten prostor. Lepo je bilo, ko sem prišel v dvorano. Nisem vajen priti kot nasprotnik. Vsi ti ljudje, ki so vstali zame ... Prvih 18 minut sem bil neuporaben," je razlagal Rivers.

Eden od junakov za zmagovalno moštvo je bil Jamal Crawford, ki je s klopi dosegel 21 točk, 11 v zadnji četrtini. Chris Paul je dosegel 22 točk, devet podaj in sedem skokov, Blake Griffin je prispeval 18 točk. Antawn Jamison se je zapisal v zgodovino v drugi četrtini, ko je zadel trojko in presegel mejo 20.000 točk.

Curry spet prvi med Bojevniki

Golden State je po zaslugi Stephena Curryja, ki je 16 od 33 točk dosegel v zadnji četrtini, premagal Dallas s 95:93. Oklahoma City je s 116:100 ugnala Memphis. Russell Westbrook je v statistiko vpisal 27 točk, Oklahoma je na zadnjih 13 tekmah zmagala 12-krat. San Antonio je bil s 109:77 boljši od Milwaukeeja, za Ostroge je Tim Duncan prispeval 21 točk in 16 skokov. Orlando je z 92:83 v gosteh premagal Charlotte, Minnesota s 106:99 Philadelphio, New Orleans je bil po podaljšku s 111:106 boljši od Detroita, Utah pa s 122:101 od Sacramenta.

Goran Dragić s Phoenixom bo znova stopil na parket v noči na soboto, ko bo pod domačima košema gostil Sacramento.