Sedma zmaga in prvo mesto v skupini C

Sasu Salin na tekmi prot Mega Vizuri
1/22
Nebojša Tejić
Union Olimpija je v devetem kogu evropskega pokala doma s 74:61 (18:18, 15:17, 21:11, 20:15) premagala Ulm. Ljubljančani so se s to zmago pomaknili na prvo mesto skupine C.

Košarkarji Uniona Olimpije so v 9. krogu evropskega pokala (skupina C) premagali Ratiopharm Ulm s 74:61 (18:18, 33:35, 54:46).

Ljubljančani so si z zmago na derbiju 9. kroga na široko odprli vrata do prvega mesta v skupini C. Z Nemci imajo zdaj enako število točk, a ker so danes v Stožicah zmagali z višjo razliko, kot so izgubili prvo tekmo (80:83), boljše medsebojno izhodišče.

V Pariz po potrditev prvega mesta

Do konca prvega kroga je še en krog; Ljubljančani bodo naslednji teden gostovali v Parizu, Ratiopharm pa bo gostil prav tako že odpisani Varese. Drugi del, v katerem bo 24 najboljših ekip iz evropskega pokala in osem najslabših iz Evrolige odigralo še šest tekem, se bo začel 8. januarja.

Za Union Olimpijo je bila to peta zaporedna zmaga v evropskem pokalu, Nemci pa so izgubili šele drugič oziroma prvič po šestih uspehih v nizu.

Odločili tretja in zadnja četrtina

Do zmage so varovanci trenerja Aleša Pipana prišli ob koncu tretje četrtine in na začetku zadnje. Do tedaj je bila tekma izenačena, nekaj več časa so bili v prednosti gostje, nato pa so zeleno-beli zagospodarili pod obročema, hkrati pa zadeli še nekaj metov z razdalje. Tri trojke in nekaj uspešnih skokov Alexa Stephesona so dokončno prevesili tehtnico na stran gostiteljev, ki so v 36. minuti prišli do prednosti 69:48.

Jakov Vladović je bil prvi strelec Uniona Olimpije s 17 točkami (trojke 4:5). Sledila sta mu Dragiša Drobnjak in Deividas Galius, ki sta jih dosegla po enajst, izkazal pa se je tudi Stepheson s 15 skoki, od tega osmimi v napadu.