102 ogledov

Šiško odličen, Barca na koncu do preobrata

Žan Mark Šiško Epa
Košarkarji Bayerna še v tretji četrini vodili za 17 točk.

Nemški košarkarji so na gostovanju v Barceloni dolgo časa imeli vse v svojih rokah. V tretji četrtini so tako vodili tudi s sedemnajstimi točkami prednosti, še na polovici zadnje četrtine je rezultat v njihovo korist znašal 74:63, dobre tri minute pred zadnjim piskom sirene pa 77:69.

A nato se je 'utrgalo' nekdanjemu NBA-jevcu Nikoli MIrotiću, ki je prispeval dve trojki, skupno pa osem točk za vodstvo Kataloncev z 80:77. Le nekaj sekund pred koncem je sicer Vladimir Lučić Nemce približal na točko zaostanka (80:81), sledila je hitra osebna napaka, a na semaforju je ostala le še sekunda časa. Cory Higgins je zadel oba prosta meta (83:80), poizkus Danila Barthela čez celotno igrišče pa seveda ni bil uspešen.

Pri Bayernu je zajetno minutažo, odigral je malenkost manj kot 21 minut, dobil slovenski reprezentant Žan Mark Šiško. Ta je zbral 10 točk (met za dve točki 1/2, met za tri točke 2/3, prosti meti 2/2), dve ulovljeni žogi in tri asistence. Mirotić je k zmagi Barcelone prispeval 28 točk, pri Bayernu jih je 19 dosegel Greg Monroe.

Na vrhu lestvice ostaja Anadolu Efes, ki je tokrat prepričljivo z 91:79 ugnal Olympiacos iz Pireja. Baskonija, ki se s še številnimi ekipami poteguje za preboj med prvo osmerico in tako končnico, je brez Zorana Dragića premagala berlinsko Albo s 73:72. Tudi tu so večji del tekme vodili Nemci.

Že v četrtek je Real brez poškodovanega Anthonyja Randolpha ugnal Asvel Villeurbanne z 87:78.

1. Anadolu Efes               28  24   4   2432:2166  52
 2. Real Madrid                28  22   6   2371:2165  50
 3. Barcelona                  28  22   6   2357:2193  50
 4. CSKA Moskva                28  19   9   2305:2125  47
 5. Maccabi Tel Aviv           28  19   9   2291:2164  47
 6. Panathinaikos              28  14  14   2392:2394  42
 7. Himki Moskva               28  13  15   2393:2380  41
 8. Fenerbahče                 28  13  15   2153:2188  41