119 ogledov

V slovenskem dvoboju Dragić boljši od Šiška

zoran dragić Epa
Košarkarji v evroligi so danes dokončali 27. krog.

V zadnji današnji tekmi sta igrala tudi kluba slovenskih igralcev v tem tekmovanju, boljši pa je bil Zoran Dragić. Njegova Baskonia je z 80:71 v gosteh premagala Bayern Žana Marka Šiška.

Tako kot pri končnem rezultatu na tekmi je bil tudi pri statistiki boljši Dragić. Za Bavarce je namreč Šiško v dobrih 16 minutah dosegel dve točki, dodal pa še dve podaji in tri ukradene žoge.

Dragić pa je bil eden ključnih mož za zmago Baskov. S 13 točkami v dobrih 23 minutah in pol, ki jim je dodal še po en skok, podajo in ukradeno žogo, je bil drugi najbolj razpoložen pri Baskonii. Več točk, 16, je dosegel le Michael Eric.

Vodilni Anadolu Efes je sicer danes doživel poraz, šele četrtega v sezoni, ko ga je s 77:75 premagal Maccabi. A Turki so si, tako kot Real in Barcelona, že zagotovili končnico.

Že v torek je Real Madrid je tudi brez poškodovanega slovenskega Američana Anthonyja Randolpha v gosteh premagali Milano z 78:73.

Evroliga, 27. krog:

Fenerbahče Istanbul - Crvena zvezda Beograd 66:63
Alba Berlin - Barcelona 80:84
Maccabi Tel Aviv - Anadolu Efes Istanbul 77:75
Bayern Munchen - Baskonia Vitoria 71:80
(Žan Mark Šiško 16:40 minute, 2 točki, 2 podaji, 3 ukradene žoge za Bayern; Zoran Dragić 23:38 minute, 13 točk, 1 skok, 1 podaja, 1 ukradena žoga za Baskonio)

1. Anadolu Efes               27  23   4   2341:2087  50
 2. Real Madrid                27  21   6   2284:2087  48
 3. Barcelona                  27  21   6   2274:2113  48
 4. Maccabi Tel Aviv           27  19   8   2215:2072  46
 5. CSKA Moskva                27  18   9   2208:2059  45
 6. Panathinaikos              27  14  13   2326:2297  41
 7. Fenerbahče                 27  13  14   2085:2106  40
 8. Žalgiris Kaunas            27  12  15   2147:2076  39