75 ogledov

Slab 'slovenski' dan

Klemen Prepelič Profimedia
Barcelona drugič poražena, Valencia tretjič, Bayern četrtič.

Košarkarji Barcelone so v četrtem krogu evrolige doživeli drugi poraz. Valencia ima že tri ničle, Bayern München je še brez zmage, prvo zmago v sezoni pa je dosegel Partizan.

Katalonci so po Olympiacosu v uvodnem nastopu danes pokleknili še na gostovanju v Kaunasu. Žalgiris je bil v izenačeni končnici bolj spreten in je slavil s 73:72. Slovenski reprezentant Mike Tobey je igral slabih dvanajst minut in dosegel 12 točk.

Valencia je v torek zabeležila prvo zmago v sezoni proti evropskemu prvaku Anadolu Efesu, tokrat pa je gostovala pri Fenerbahceju in ponovno tesno izgubila (79:77). Klemen Prepelič znova ni bil pri metu; v 18 minutah in pol na parketu je ob metu iz igre 1:5 dosegel 4 točke.

Preostala dva slovenska igralca nista stopila na igrišče. Gregor Glas je prvo zmago Partizana proti Virtusu (90:62) spremljal s klopi, Žan Mark Šiško pa zaradi poškodbe palca ni bil v kadru Bayern Münchna, ki je še vedno brez zmage. Tragični junak tekme je bil Nick Weiler Babb, ki je tri sekunde pred koncem pri vodstvu Milana za eno točko zgrešil oba prosta meta.

V petek so na sporedu še dvoboji Anadolu Efes Istanbul - Alba Berlin, Panathinaikos Atene - Monaco, Baskonia Vitoria - Olympiacos Pirej in Real Madrid - Crvena zvezda Beograd.

1. Fenerbahce          4   4   0    327:273   8
 2. Maccabi Tel Aviv    4   3   1    321:308   7
 3. Armani Milano       4   3   1    306:298   7
 4. Alba Berlin         3   3   0    274:224   6
 5. Baskonia Vitoria    3   3   0    276:242   6
 6. Olympiacos Pirej    3   3   0    259:237   6
 7. Barcelona           4   2   2    302:300   6
 8. Žalgiris Kaunas     4   2   2    304:311   6