36903 ogledov

Sodnik razkriva, kaj mu je zabrusil Dončić: "Pravila so jasna!"

rodney mott Reševalni pas/Twitter
Vodja sodnikov na tekmi Dallasa in Sacramenta je pojasnil podrobnosti glede izključitve Luke Dončića.

Izkušeni ameriški sodnik Rodney Mott, ki je na obračunu Dallasa in Sacramenta, ta se je končal z zmago kraljev (111:99), izključil Luko Dončića in trenerja Ricka Carlisla, je v pogovoru za ESPN vztrajal, da so bile njegove odločitve upravičene.

Intervju je opravil novinar omenjene medijske hiše Tim MacMahon.

Luka Dončić NBA Šport Sodniki Dončiću stopili na vse možne žulje, sledila še izključitev

Zakaj je Luka Dončić dobil prvo tehnično napako?
Prvo tehnično napako je dobil po pravilno dosojeni osebni napaki v napadu, ker je med vračanjem v obrambo zavpil 'hudiča, da ne' in mahal s pestjo. Ker gre za nespoštljiv odnos do sodnika, je to nešportna poteza.

Zaka je Luka Dončič dobil drugo tehnično napako?
Drugo tehnično napako je dobil zaradi meta žoge, potem ko ga je razjezila sodniška odločitev. Metanje žoge prek igrišča na zelo očiten način se smatra za nešportno tehnično napako.

luka dončić Egotrip Šport Donćić ni mogel verjeti, kaj si je izmislil sodnik

Zakaj se to smatra za nešportno potezo in ne zavlačevanje tekme?
Bila je minuta odmora. Žoge ni vrgel najbližjemu sodniku, temveč jo je zalučal prek igrišča, kar je nešportno. Pravila jasno velevajo, da je treba žogo podati najbližjemu sodniku.

Zakaj je Rick Carlisle dobil drugo tehnično napako?
Carlisle je zahteval minuto odmora, nato je stopil na parket in sodnika nagovoril na nespoštljiv in vulgaren način. S tem si je prislužil drugo tehnično napako in posledično izključitev.