197 ogledov

Šokantna končnica, Zdovc klonil v Tivoliju

Talor Battle Petrol Olimpija Cedevita Petrol Olimpija/Aleš Fevžer
Petrol Olimpija je na tekmi 18. kola regionalne lige ABA na domačem parketu premagala zagrebško Cedevito (65:64).

Košarkarji Petrola Olimpije so prekinil niz sedmih porazov v ligi ABA. V 18. kolu so v dvorani Tivoli premagali Cedevito (65:64). Za Ljubljančane je to šele šesta zmaga v tem tekmovanju, prva po 3. decembru, hkrati pa zelo pomembna, saj so se z njo štiri kola pred koncem rednega dela oddaljili od zadnjega mesta, ki pomeni izpad iz lige.

Ljubljančani so prikazali dva obraza. V prvem polčasu so bili prepričljivo boljši od nemotiviranega tekmeca, ki že ima zagotovljeno mesto v polfinalu, v drugem delu pa so gostje pokazali svojo moč in Petrol Olimpijo močno omejili. Prednost 41:23 iz začetka drugega polčasa se je stopila do konca tretje četrtine (43:44), tako da je odločitev o zmagovalcu padla v zadnjih minutah.

Zagrebčani so bili ob koncu tekme v boljšem položaju, saj so 80 sekund pred koncem vodili s 64:59. Tri sekunde pred iztekom časa so imeli pri vodstvu 64:63 dva prosta meta, vendar so oba zgrešili, Andrija Stipanović pa je v boju za žogo naredil osebno napako. Na drugi strani igrišča je na črto prostih metov stopil Jordan Morgan, bil dvakrat natančen, poskus Roka Lenija Ukića za tri točke v zadnji sekundi pa ni bil blizu cilja.

Petrol Olimpija bo v naslednjem kolu gostovala pri MZT Skopje, nato pa jo čakajo še tekme s Partizanom, FMP Beogradom in Zadrom.