72 ogledov

Mornar potopil zmaje

Devin Oliver Mornar Olimpija Mornar Bar/Media Pro
Košarkarji Petrola Olimpije so v 16. kolu regionalne lige ABA v gosteh izgubili z ekipo Mornar Bar (101:81).

Košarkarji Olimpije so ta teden dobili novega trenerja in začeli z zmago v evropski ligi prvakov, toda v regionalnem tekmovanju je ostalo po starem. Ljubljančanom ni uspelo prekiniti slabega niza, po dobrem začetku proti Mornarju so v nadaljevanju tekme v Baru povsem popustili in nazadnje klonili za 20 točk.

Največja težava ljubljanskega kluba kljub prihodu Zorana Martiča ne bo izginila. To je naporen ritem tekem - po današnji imajo namreč zeleno-beli v naslednjem tednu oziroma od 15. do 21. januarja na sporedu kar štiri v treh različnih ligah.

martić lisac Direktor Šport "Okornu nisem metal polen pod noge!"

Začetek Martića kot stratega zmajev v regionalni ligi sicer ni bil slab. Gostje so dobili prvo četrtino za pet, toda že začetek druge je nakazal, da se bo tehtnica nagnila k Mornarju, ki je na četrtem mestu lige Aba. Predzadnji Ljubljančani so se upirali do polčasa, ko je bilo še -10, povsem pa popustili v drugem.

V tem so domači povsem prevladovali. Gostom niso dovolili, da bi se približali, razliko vsaj desetih točk so zlahka obdržali do konca, ko so s trojko v zadnjem napadu prešli še mejo stotice in obenem postavili končno zmago na +20.

V naslednjem kolu lige ABA bo Olimpija v soboto, 21. januarja gostovala pri vodilni Budućnosti.

Za domače je Nemanja Vranješ dosegel 21 točk, pri poraženih Ljubljančanih so izstopali novi kapetan Domen Lorbek z 19, Devin Oliver s 16 in Talor Battle s 15 točkami.