20 ogledov

Solidni Blažič ni bil dovolj, Pao četrti

Maccabi Tel-Aviv Panathinaikos EPA
V najmočnejšem evropskem klubskem košarkarskem tekmovanju so v četrtek odigrali polovico zadnjega kola rednega dela.

Že pred zadnjimi štirimi obračuni rednega dela, ki bodo na sporedu v petek, je jasen vrstni red pri vrhu. Prvo mesto bo pripadlo madridskemu Realu, drugo moskovskemu CSKA, tretje Olympiacosu, četrto pa Panathinaikosu.

Atenski Panathinaikos so je z zanesljivo zmago nad letos zelo skromnim telavivskim Maccabijem (61:81) zagotovil končno četrto mesto po rednem delu in s tem prednost domačega igrišča v četrtfinalni seriji.

Po prvem polčasu so Izraelci sicer vodili za deset, toda v tretji četrtini so Grki uprizorili preobrat in nato tekmo mirno pripeljali k uspešnemu koncu.

Za Maccabi je Victor Rudd dosegel 17 točk, prav toliko jih je, ob petih skokih in sedmih asistencah, za Pao prispeval Mike James.

Pirova zmaga Fenerja

Fenerbahçe je doma po podaljšku strl odpor že pred nekaj tedni odpisane Barcelone (68:65), kljub temu pa si ni zagotovil mesta med prvimi štirimi. Četa Željka Obradovića bo peta oziroma šesta, če bo Anadolu Efes v petek v gosteh ugnal Real Madrid.

Srečanje med Turki in Katalonci je bilo vseskozi izenačeno, v dodatnih petih minutah pa je stvari v roke vzel Bojan Bogdanović, ki je na koncu zbral 15 točk in pet skokov.

12 točk Blažiča

Sedmo mesto po rednem delu, in s tem obračun s CSKA, bo najverjetneje pripadlo Baskonii. Slednja je doma klonila proti odpisanemu Žalgirisu (79:84) in zamudila priložnost za skok na peto mesto.

Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo neobremenjeni Litovci dobili za enajst točk. Za domače je Shane Larkin dosegel 20 točk in šest asistenc, Jaka Blažič je v 20 minutah zbral 12 točk, tri skoke in eno asistenco. Za goste je Kevin Pangos vpisal 15 točk, pet skokov in štiri asistence.

Nikolić za slovo poražen

V dvoboju dveh ekip, ki sta že pred časom ostali brez možnosti za napredovanje, je Galatasaray v gosteh premagal Brose Bamberg (79:84).

Aleksej Nikolić je za Nemce igral dobre štiri minute in v tem času v statistiko vpisal eno asistenco. Pri domačih je Nicolo Melli dosegel 17 točk, enako učinkovit je bil pri Carigrajčanih Sinan Güler.