14 ogledov

Sonca porazila rezervna zasedba

Goran Dragič Reuters
V severnoameriški ligi NBA sta ponoči pod košarkarske obroče stopila oba slovenska reprezentanta Beno Udrih, ki je z Milwaukeejem zmagal v gosteh pri Chicago Bulls (104:96), in Goran Dragić, ki je s Phoenixom izgubil v gosteh pri Boston Celtics (79:87).

Beno Udrih je v 16 minutah v Chicagu dosegel deset točk, v statistiko pa je vpisal še štiri asistence in skok ob dveh izgubljenih žogah. Milwaukee je Bike porazil na krilih Brandona Jenningsa, ki je prispeval 35 točk. Pri nerazpoloženih domačih igralcih je pot do koša največkrat našel Carlos Boozer z 22 točkami.

Boston je ugnal košarkarje Phoenix Suns, ki s statistiko le 12 zmag in 25 porazov tone vse globlje ter drsi proti repu prvenstvene lestvice. Goran Dragić je v 41 minutah pod obročema prispeval 12 točk, pet skokov, štiri podaje, eno ukradeno žogo ob dveh izgubljenih žogah. Najboljši strelec Phoenixa je bil Luis Scola s 16 točkami, Marcin Gortat pa je vpisal 12 točk in 14 skokov. Pri Keltih je priložnost dobila rezervna postava. Priložnost sta najbolj izkoristila Jeff Green s 14 točkami in novinec Jared Sullinger z 12 točkami in 16 skoki.

San Antonio je na domačem parketu ugnal Los Angeles Lakers s 108:105. Jezerniki, ki v letošnji sezoni ne najdejo pravega navdiha, so vpisali že peti zaporedni poraz. Kobe Bryant je prispeval 27 točk za Jezernike. Pri ostrogah je šest igralcev doseglo vsaj deset točk, največkrat pa je pot proti košu našel Tony Parker s 24 točkami.