52 ogledov

Tajfun na zmago čaka skoraj dva meseca

Tajfun, Sutjeska, Dejan Mihevc Simon Maljevac
Košarkarji Tajfuna so v 21. kolu lige Aba v gosteh visoko izgubili proti zagrebški Cedeviti (94:61).

Tajfun proti evroligašu ni imel pravih možnosti, tako da je slovenska ekipa s 14. porazom v sezoni in sedmim v nizu zdaj še bolj trdno zasidrana na repu lestvice, na zmago pa čaka že od začetka decembra.

Že začetek tekme je pokazal, da bodo drugouvrščeni Zagrebčani status papirnatih favoritov zlahka spremenili tudi v praktično zmago. Začetnih 8:2 in 17:7 so zlahka spremenili v trdno vodstvo, ki ga niso več spustili iz rok, že ob polčasu pa je bilo pri izidu 49:31 jasno, da lahko gostom pomaga le čudež.

Tega tudi v nadaljevanju ni bilo, Cedevita je igrala toliko, kot je bilo potrebno, da se prednost ni znižala, Tajfun pa tudi ni mogel bližje. Na koncu je bila razlika tako + 33 (94:61).

Pri gostih je največ točk, 13, dosegel Emir Zimić, deset jih je dodal Aleksandar Ponjavić. Pri Cedeviti je bil najučinkovitejši Miro Bilan s 15 točkami.

Priložnost za zmago bodo košarkarji Tajfuna iskali naslednji teden, ko bodo v soboto 30. januarja v slovenskem obračunu gostovali v Stožicah pri Unionu Olimpiji.