5 ogledov

Tudi Bryant pohvalil odličnega Dragića

Dragić Oklahoma City Thunder Houston Rockets liga NBA EPA
Goran Dragić nadaljuje z odličnimi igrami v majici Houston Rockets. Ljubljančan je tokrat v polnem sijaju zablestel na obračunu proti Los Angeles Lakers in bil prvi mož (16 točk, 13 podaj in sedem skokov) svojega moštva ob zmagi s 107:104. Slovenca po srečanju pohvalil tudi Kobe Bryant: "Res se je razvil v zelo dobrega igralca."

Goran Dragić si je s sijajno igro po koncu obračuna prislužil objem enega najboljših košarkarjev vseh časov Kobeja Bryanta. Slovenski reprezentant je na srečanju med Houston Rockets in Los Angeles Lakers (107:104) zbral sedem skokov, 13 podaj in 16 točk, vključno z odločilno trojko 28 sekund pred koncem, ko je zadel za 104:101. "Spomnim se ga iz končnice, ko smo igrali v finalu zahodne konference, in je prihajal s klopi. Velikokrat nam je povzročal hude glavobole. Res se je razvil v zelo dobrega igralca," so iz Bryantovih ust kar letele pohvale na račun Dragića. Na drugi strani Dragić kratkemu srečanju s prvim zvezdnikom Jezernikov po koncu srečanja ni želel namenjati večje pozornosti: "Rekel mi je le, da sem dobro odigral, in mi zaželel srečo. Nič posebnega."

Pet minut pred koncem sicer prav nič ni kazalo na zmago Raket, saj so Lakers vodili s 97:88. Na čelu z Dragićem je Houston nato odgovoril z 12 zaporednimi točkami. Kot že rečeno, pa je 28 sekund pred koncem pri izidu 101:101 s trojko srečanje odločil Dragić. Podal mu je Courtney Lee, ki je zadnje štiri točke za gostitelje dosegel s prostih metov. Lee je bil z Luisom Scolo prvi strelec domačih, dala pa sta po 23 točk. Šest več jih je prispeval Kobe Bryant za goste, vendar je iz igre metal le 10:27 ter drugič zapored zgrešil zadnji met za izenačenje.

Dragić je iz šestih poskusov zadel tri mete izza črte, skupaj pa je iz igre zadel več ko 50-odstotno (7:13). Jezerniki, prvo četrtino so dobili kar s 40:25, so ob polčasu vodili s 17 točkami prednosti, Houston pa je z dvomestno številko zaostajal še v zadnji četrti, nato pa je Dragiću in soigralcem uspelo pripraviti preobrat proti eni najboljših ekip lige.

Slovenski reprezentant je tokrat že devetič zapored dosegel vsaj 10 točk, kar je njegov osebni rekord.

Do zmage tudi Udrih

V noči na sredo pod koši lige NBA ni blestel le Dragić, temveč tudi drugi Slovenec v najmočnejši ligi na svetu, Beno Udrih. Z Milwaukeejem se je veselil visoke zmage na gostovanju pri Portlandu s 116:87. Udrih je v 19 minutah dosegel 15 točk in dodal še po štiri podaje in skoke.

Liga NBA:

Houston Rockets : Los Angeles Lakers 107:104
Lee in Scola po 23, Dragić 16 točk, 13 podaj in 7 skokov v 41 minutah; Bryant 29, Gasol 21

Portland Blazers : Milwaukee Bucks 87:116
Aldridge in Matthews po 21; Gooden 19, Delfino 16, Udrih 15 točk, 4 podaje in 4 ukradene žoge v 19 minutah

Indiana Pacers : Los Angeles Clippers 102:89