23 ogledov

Udrih prvi strelec, Dragić izgubil za 38

Goran Dragić je tokrat visoko izgubil. (Foto: Reuters)
1/2
V noči na soboto so bili v pripravljalnih tekmah v ligi NBA dejavni vsi Slovenci. LA Lakers so šele po podaljšku strli Golden State. Beno Udrih je bil najboljši strelec Sacramenta, ki pa je vseeno izgubil.

Košarkar Miamija Mike Miller bo počival do januarja, saj je moral na operacijo vezi palca na roki. Poškodoval si ga je na treningu, ko se je zataknil ob dres soigralca. "To je bil nesrečni slučaj, zelo mi je žal za Mika, vem, kako zelo si je želel uspešno začeti sezono," je izgubo pomembnega člena verige Miamija, ki naskakuje naslov, pospremil trener Erik Spoelstra. Miller je poleti podpisal petletno pogodbo, v lanski sezoni pa je za Washington dosegal po 10,9 točke na tekmo in za tri metal 48-odstotno.

Prvaki LA Lakers so si zmago nad Golden Statom, pri katerem je z 41 točkami zasijal Monta Ellis, uspeli izboriti šele po podaljšku. Kobe Bryant je prispeval 22 točk in primaknil sedem podaj, presenetil pa je Shannon Brown z 18 točkami. "Bilo je zelo razburljivo. Za takšne trenutke igraš, pa čeprav v pripravljalnem obdobju,“ je dejal Brown. Saša Vujačić je v 20 minutah dosegel 11 točk. Jezernike je s klopi tokrat vodil Brian Show, kar bi utegnilo pomeniti napoved  dejanskega umika Phila Jacksona po koncu sezone.

Tekma Utah : Sacramento (82:71) je prinesla vsaj dva presežka. Beno Udrih (v VIDEU si lahko ogledate izseke s Sacramentove tekme) je srečanje končal pri 17 točkah (met iz igre 6:13), kar je največ v pripravljalnem obdobju. Štirikrat je uspešno skočil in dvakrat podal. Utah pa je dosegel že osmo zmago v pripravljalnem obdobju, kar mu je uspelo prvič v zgodovini. Za lažje razumevanje poraza Kraljem naj navedemo, da so ti iz igre metali le 36-odstotno in imeli 21 izgubljenih žog.

Phoenix Gorana Dragića je pred Denverjem klonil kar s 106:144. Krivec za to je predvsem luknjičasta obramba, saj je kar pet košarkarjev Nuggetsov doseglo več kot 20 točk, čeprav jih je nastopilo le osem, pri Phoenixu pa 12. Med njimi je Goran Dragić igral dobrih 18 minut in dosegel 10 točk (4:10 iz igre).

Utah : Sacramento 82:71
Jefferson, Bell in Fesenko po 12; Udrih 17 v 30 minutah, 4 sk., 2 pod., po 2 ukr in izg. žogi, Landry 13

LA Lakers : Golden State 105:102*
Bryant 22, 7 pod., Brown 18, Vujačić v 20 minutah 11 točk, 4 sk.; Ellis 41, Williams 27

Phoenix : Denver 106:144