11 ogledov

Udrihovih 10 za prekinitev niza sedmih porazov

Beno Udrih Saša Despot
Slovenski košarkar Beno Udrih je z Orlandom po sedmih zaporednih porazih v severnoameriški ligi NBA na domačem igrišču vendarle slavil zmago.

Orlando je v Amway Centru z 99:91 premagal Philadelphio, Beno Udrih pa je v 29 minutah dosegel deset točk, šest podaj, dva skoka in en blokiran met. Pri strelec tekme je bil član Philadelphie Thaddeus Young s 26 točkami in 12 skoki, domači organizator igre Jameer Nelson pa se je ustavil pri 24 točkah in desetih podajah.

Že pred tekmo je Nelson razlagal, da proti 76ers igra najboljšo košarko, na tekmi pa je to potrdil. "Rekli so mi, da pri organizaciji igre nisem dovolj dober, to me je še spodbudilo. Želim si le pomagati svoji ekipi," je po tekmi dejal Nelson, pohvalil pa ga je tudi soigralec Nikola Vučević: "Jameer je bil izjemen. Potrebujemo ga, da počne takšne stvari. Je igralec, ki je tu najdlje, pozna ligo, bil je v finalu, ima izkušnje, ve, kako odločiti tekmo."

Vučević je s 14 točkami in 17 skoki prišel do 35. dvojnega dvojčka v tej sezoni. Arron Afflalo se je ustavil pri 17 točkah, na drugi strani pa jih je Damien Wilkins, ki je zaigral prvič v sezoni, dosegel 16.

Miami Heat, branilci naslova lige NBA, so po slavju s 105:91 proti Indiani dosegli nov klubski mejnik; dosegli so 18. zaporedno zmago. Blestel je Mario Chalmers, ki se je ustavil pri 26 točkah, ob tem pa je zadel pet metov za tri točke. Chris Bosh je za vročico dosegel 24 točk, Dwyane Wade točko manj, strelsko najslabša predstava sezone pa je uspela LeBronu Jamesu, ki je končal pri 13 točkah. Pri Indiani je David West dosegel 24 točk.

Liga NBA, Izidi:
Orlando Magic : Philadelphia 76ers 99:91
(Beno Udrih: 10 točk, 6 podaj, 2 skoka, en blokiran met v 29 minutah za Orlando)

Oklahoma City Thunder : Boston Celtics 91:79

Los Angeles Lakers : Chicago Bulls 90:81

Toronto Raptors : Cleveland Cavaliers 100:96

Miami Heat : Indiana Pacers 105:91

New Orleans Hornets : Portland Trail Blazers 98:96

Minnesota Timberwolves : Dallas Mavericks 77:100

Sacramento Kings : Milwaukee Bucks 113:115

Los Angeles Clippers : Detroit Pistons 129:77