14 ogledov

Velikani brez milosti do tekmecev

1/14
Boston Celtics, Los Angeles Lakers in Miami Heat so po mnenju mnogih letos najresnejši kandidati za naslov prvaka lige NBA. Vsi trije velikani so v noči na sredo svojo vlogo upravičili.
Azbest razlog za odpoved
Srečanje med New York Knicks in Orlando Magic v Madison Square Gardenu je bil odpovedan, ker je s strehe dvorane odpadal azbest. "Ker je za nas varnost naših obiskovalcev in zaposlenih na prvem mestu, dvorane ne bomo odprli dokler ne bomo popolnoma prepričani, da je varna," so zapisali pri kratkohlačnikih.

Med slovenskimi košarkarji v ligi NBA je ponoči nastopal le Saša Vujačić in se z moštvom Los Angeles Lakers veselil četrte zmage v četrtem nastopu v novi sezoni. V domači dvorani so Jezerniki s 124:105 premagali Memphis Grizzlies. Vujačićeva statistika je bila tokrat bolj prazna, saj je v slabih treh minutah in pol dosegel le eno točko iz prostega meta. Pri zmagovalcih je bil s 23 točkami, vse je dosegel v prvem polčasu, najučinkovitejši Kobe Bryant, Pau Gasol je dodal 21 točk in 13 skokov. Pri poražencih je s 30 točkami izstopal Rudy Gay. Gasolov mlajši brat Marc pa se je tokrat ustavil pri 11 točkah. Zmago Jezernikov je ob igrišču tudi tokrat pospremil nogometni superzvezdnik David Beckham.

Na drugih tekmah so bili doseženi naslednji izidi: Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 88:100, Washington Wizards - Philadelphia 76-ers 116:115 (podaljšek), Detroit Pistons - Boston Celtics 86:109, Miami Heat - Minnesota Timberwolves 129:97 in Milwaukee Bucks - Portland Trail Blazers 76:90.

Najbolj razburljiva tekma je bila v ameriški prestolnici, kjer so Washington Wizards šele v podaljšku strla odpor tekmecev iz bližnje Philadelphie. Gostitelje je pred porazom v rednem delu rešil Cartier Martin, ki je 0,3 sekunde pred koncem zadel trojko za izenačenje na 106:106, v podaljšku pa je zmagoviti točki s črte za proste mete dosegel Andray Blatche. V zadnjih sedmih sekundah so imeli gosti priložnost, da zaostanek pretvorijo v zmago, Andre Iguodala pa ni bil natančen. V domači ekipi, ki je dosegla prvo zmago v tej sezoni, se je izkazal novinec in prvi izbor letošnjega nabora John Wall, ki je tekmo končal z 29 točkami, 13 podajami in devetimi ukradenimi žogami, v gostujoči pa je bil najbolj učinkovit Lou Williams s 30 točkami.

Miami je "pohodil" Minnesoto, osrednji osebnosti dvoboja pa sta bila Dwyane Wade in LeBron James. Prvi je v 24 minutah na igrišču - z metom 12:17 - dosegel kar 26 točk, drugi pa je prispeval 20 točk in 12 podaj.

Boston je brez težav zmagal v Detroitu, blestel pa je organizator igre Rajon Rondo, ki je devetim točkam dodal še 17 asistenc. Cleveland po odhodu LeBrona Jamesa v Miami ni več "vroča" ekipa, v četrtem dvoboju je doživel že tretji poraz, tokrat jih na domačem igrišču ugnala Atlanta. Marvin Williams je bil z 22 točkami najbolj učinkovit igralec zmagovite ekipe, v poraženi J.J. Hickson dosegel 31 točk.

Obračun med Milwaukeejem in Portlandom je bil izenačen le v prvem polčasu, v drugem pa je gostujoča zasedba povsem zasenčila domačo in dosegla dokaj prepričljivo zmago. V drugi polovici tekme je pri Portlandu blestel Wes Matthews, ki je dosegel 16 od svojih skupno 18 točk.