237 ogledov

Visok domači poraz Olimpije v prvenstvu

Dan Duščak Cedevita Olimpija/Tine Ružič
Ljubljančani za 20 točk izgubili proti košarkarjem iz Podčetrtka.

Košarkarji Term Olimia so v 4. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Cedevito Olimpijo s 100:80 (23:21, 41:43, 75:65). Ljubljanski košarkarji so tako v tretjem nastopu v ligi za prvaka doživeli drugi zaporedni poraz, Terme Olimia pa so na drugem gostovanju v nizu zabeležile drugo zmago. Podčetrtani so po štirih krogih pri polovičnem izkupičku, Ljubljančani pa so padli na 1-2.

Cedevita Olimpija je tako kot v prejšnjem nastopu doma proti Ggd Šenčurju nastopila z mlado ekipo, saj so glavni aduti trenerja Jurice Golemca dobili dan počitka v napornem ritmu tekem. V marcu so Ljubljančani odigrali devet tekem, do konca meseca pa jih čakajo še tri, naslednja v nedeljo v Tivoliju proti Partizanu v ligi Aba.

Gostje so po izenačenem prvem polčasu odločilno razliko naredili na začetku drugega dela. S štirimi trojkami in delnim izidom 18:5 so prišli do dvomestne prednosti (59:48), ki so jo nato rutinirano zadržali do konca tekme.

Za domače so večino točk dosegli Melvin Ejim (20 točk, 6 skokov), Dan Duščak (17 točk, 11 podaj) in Luka Ščuka (14 točk), pri Termah Olimia pa je izstopal Oshowen Williams, ki je z 29 točkami in 15 podajami postavil drugi najboljši statistični indeks to sezono v ligi Nova KBM - 40. Višjega je imel sredi decembra le član Hopsov Marko Vranjkovič (41).

1. Helios Suns           3   3   0    267:224    6
2. Terme Olimia          4   2   2    337:338    6
3. GGD Šenčur            3   2   1    220:216    5
4. Krka                  3   1   2    223:234    4
5. Cedevita Olimpija     3   1   2    226:240    4
6. Nutrispoint Ilirija   2   0   2    151:172    2