382 ogledov

Zmaji tacali po italijanskem "mestu košarke"

Zoran Dragić Miloš Teodosić Virtus Bologna Cedevita Olimpija Reševalni pas/Twitter
Ljubljanski košarkarji so vzeli skalp slovitega tekmeca.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Bologni v okviru 15. kola EuroCupa premagali Virtus (74:86). Izbranci Jurice Golemca so dosegli odmevno zmago. Na Apeninskem polotoku so na kolena položili imenitne tekmece, za mnoge košarkarske poznavalce glavne pretendente za končno zmago v drugem v drugem najmočnejšem evropskem tekmovanju. Obe ekipi imata po današnji medsebojni tekmi po osem zmag in sedem porazov, ljubljanska pa je s šestega napredovala na četrto mesto v skupini B.

Luka Dončić Kakšne besede! Šport Dončić: "Z njim si želim igrati do konca kariere!"

Ljubljanska ekipa je imela skozi celotno tekmo v oblasti Virtus. V prvem polčasu je bil osrednja osebnost Jacob Pullen, ameriški organizator igre je gostiteljem nasul 16 točk in zadel vse štiri mete za tri točke. Ljubljančani so si že ob koncu uvodne četrtine povedli z 29:21, sredi druge pa je prednost po sijajni predstavi narasla na +15 (44:29). V končnici prve polovice tekme so gostitelji ujeli ritem, Ljubljančani pa so se na veliki odmor podali s prednostjo sedmih točk (51:44).

Ljubljanska ekipa v drugem polčasu ni popustila niti za milimeter, vseskozi je imela kljubovala Virtusu. Tretjo četrtino je končala s prednostjo desetih točk (68:58), v zadnji pa v kali zatrla vse poskuse Bologne, ta kljub svojemu širokemu naboru kakovostnih igralcev ni bila sposobna uprizoriti preobrata. Zmaji so s preudarno igro in po dveh zaporednih trojkah Jake Blažiča štiri minute in pol pred koncem znova priigrali 15 točk naskoka (79:64), lepo prednost pa brez stresnih trenutkov ubranili do konca tekme.

V ljubljanski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Pullen z 20 točkami. Blažič je 18 točkam dodal še sedem skokov in štiri podaje.