479 ogledov

Kontroverzni Dragićev soigralec na novo spisal zgodovino lige

Kyrie Irving Profimedia
Dragićev Brooklyn na krilih 60 točk Irvinga gladko do zmage v Orlandu.

Slovenski košarkar Goran Dragić je z ekipo Brooklyn Nets v severnoameriški ligi NBA gostoval pri Orlando Magic in se veselil zanesljive zmage s 150:108.

Dragić je v 20 minutah v statistiko vpisal štiri podaje in tri skoke, iz igre pa je zgolj dvakrat neuspešno vrgel proti košu. Zato pa je bil strelsko precej bolj navdahnjen njegov soigralec Kyrie Irving, ki je v 35 minutah dosegel 60 točk (od tega osem trojk), kar je njegov rekord.

Irving in Kevin Durant (19 točk), ki je na prejšnji tekmi proti New York Knicks dosegel 53 točk, sta prva soigralca, ki sta na zaporednih tekmah dosegla več kot 50 točk.

Na drugih tekmah so Indiana Pacers izgubili proti Memphis Grizzlies s 102:135, Miami Heat je premagal Detroit Pistons s 105:98, New Orleans Pelicans pa so klonili pred najboljšo ekipo lige Phoenix Suns s 115:131. Sonca imajo sicer že zagotovljeno končnico.

A košarkarska tema večera onstran Atlantika je bila po zaslugi Irvinga zmaga mrežic nad že odpisanim Orlandom. Brooklyn je s četrto zaporedno zmago osma najboljša ekipa vzhodne konference.

Z razmerjem zmag in porazov 36:33 so mrežice ohranile upanje na samodejno uvrstitev v končnico. Mrežice za šestouvrščenim Clevelandom zaostajajo za tri zmage.

Kyrie Irving | Avtor: Profimedia Profimedia

Kontroverzni devetindvajsetletnik je za tri točke presegel svoj dosedanji najboljši izkupiček 57 točk, ki jih je dosegel leta 2015, ko je igral za Cavaliers ob zmagi nad San Antonio Spurs.

"Počutil sem se dobro," je po svojem epskem nastopu dejal Irving. "To je res dokaz o tem, kako smo se kot ekipa trudili - le dajemo si samozavest in delamo prave stvari."

"Ko lahko dosežeš 60 točk, tekoče, ne da bi se silil, ne da bi imel preveč slabih metov, prideš na klop in te fantje podpirajo in ti pravijo, naj grem po rekord, zato je vredno igrati košarko," je bil navdahnjen s podporo Irving, sedemkratni udeleženec tekme All-Star, član zlate olimpijske reprezentance ZDA iz Ria de Janeira.

Mrežice so zgolj v prvi četrtini zbrale 48 točk, v drugi četrtini pa 38 in ob polčasu vodile s 86:56. Irving je v tistem uničujočem prvem polčasu prispeval 41 točk, v tretji četrtini je prišel do 50 točk ob spodbujanju navijačev Orlanda in skandiranju s tribun "Kyrie, Kyrie", z dvema prostima metoma je izenačil svoj prejšnji rekord pri 57, nato pa je z metom za tri točke z osmih metrov dosegel mejo 60 točk.

Kyrie bi svoj izkupiček zagotovo še izboljšal, če ga ne bi trener Brooklyna Steve Nash za zadnjih osem minut in pol tekme posedel na klop.

Kontroverzni košarkar, ki zaradi nasprotovanja cepljenju lahko igra le na gostujočih tekmah, pa ni postavil zgolj osebnega rekorda, temveč tudi rekord franšize, saj še nobenemu košarkarju v zgodovini Nets ni uspelo doseči 60 točk na eni tekmi. Še najbližje je bil Deron Williams leta 2012 s 57.

Irving je dosegel mejnik le 24 ur po tem, ko je Karl-Anthony Towns iz moštva Minnesota Timberwolves dosegel 60 točk ob zmagi nad Spurs. To je bilo šele prvič po letu 1962, da smo bili priča več kot 60 točkam košarkarja na tekmi na dveh zaporednih večerih v ligi NBA. Takrat je ta dosežek dva večera zapored uspel kar istemu košarkarju, legendarnemu Wiltu Chamberlainu.