988 ogledov

Nikola Jokić Embiidu pokazal, kdo je šef

Joel Embiid Nikola Jokić Profimedia
V najmočnejši košarkarski ligi na svetu so v noči na torek odigrali

Srbski košarkarski zvezdnik Nikola Jokić je dobil dvoboj s potencialnim naslednikom Joelom Embiidom kot najkoristnejšim igralcem (MVP) lige in Denver Nuggets po zaostanku popeljal do zmage s 114:110 pri Philadelphia 76ers.

Jokić, ki se je izkazal v ključnem delu zadnje četrtine, ko je dobro minuto in pol pred koncem dosegel izjemen koš za prednost 112:108, je tekmo končal pri 22 točkah, 13 skokih in osmih podajah.

Denver, katerega član je sicer tudi Slovenec Vlatko Čančar, a po poškodbi ni več del ekipe, je na krilih Jokića tako po dveh zaporednih porazih spet zmagal in zadržal šesto mesto v zahodni konferenci - zadnje, ki neposredno vodi v končnico.

Ob Jokiću je 21 točk k zmagi Denverja, ki se je zdela v prvi četrtini ob zaostanku 15 točk še povsem neverjetna, dodal Bones Hyland, Will Barton pa je prispeval 20 točk. Embiid je bil prvi strelec gostiteljev s 34 točkami, James Harden jih je za Sixers dodal 24.

Luka Dončić Prestižno priznanje Šport Luka ponovno izbran za najboljšega na Zahodu!

Dallas Mavericks Luke Dončića, ki so tokrat počivali, je bil pa Slovenec izbran za najboljšega igralca zahodne konference v zadnjem tednu (na štirih tekmah je v povprečju dosegal 30,5 točke, 11 skokov in 6,3 podaje), so peti na zahodu in imajo tolikšen izkupiček zmag in porazov (42-26) kot četrtouvrščeni Utah Jazz.

Karl-Anthony Towns Spurs Timberwolves | Avtor: Profimedia Profimedia

Sicer pa so bili tokrat košarkarji izjemno razpoloženi, saj se je prvič v zgodovini lige NBA primerilo, da so igralci na treh različnih tekmah isti večer dosegli po vsaj 45 točk, piše ameriški ESPN. To je uspelo Karl-Anthonyju Townsu (60 točk), Stephenu Curryju (47) in Traeju Youngu (46).

Towns je na gostovanju svojih Minnesota Timberwolves pri San Antonio Spurs (149:139) k zmagi prispeval 60 točk in 17 skokov ter postal prvi center v ligi po legendarnem Shaquillu O'Nealu, ki mu je to uspelo leta 2000, ko je v dresu LA Lakers zbral 61 točk in 23 skokov. San Antonio je izgubil še drugo zaporedno tekmo, odkar je trener Gregg Popovich s 1336. zmago postal najboljši v zgodovini lige NBA. Keldon Johnson je bil s 34 točkami prvi strelec gostiteljev.

Medtem je Stephen Curry na svoj 34. rojstni dan popeljal Golden State Warriors do zmage s 126:112 nad Washington Wizards. Curry je dosegel 47 točk in iz igre metal 16:25 ter dosegel sedem trojk. Klay Thompson in Jordan Poole sta vsak k zmagi dodala po 20 točk.

Trae Young pa je bil s 46 točkami najbolj zaslužen za domačo zmago Atlanta Hawks s 122:113 nad Portland Trail Blazers. Triindvajsetletnik je 21 od svojih skupno 46 točk dosegel v tretji četrtini, ko so Jastrebi zaostanek 15 točk ob polčasu preobrnili in prišli do zmage. Young, ki je večer pred tem dosegel 47 točk proti Indiani, je tokrat dodal še 12 podaj. Postal je prvi igralec to sezono z vsaj 40 točkami na dveh zaporednih tekmah.