47 ogledov

Vroči Dragić za "break" v Torontu

goran dragić EPA
Goran Dragić je bil glavni košarkar Miamija na drugi tekmi zapored. S 26 točkami je postavil osebni rekord v končnicah lige NBA in bil najboljši strelec obračuna s Torontom, ki je postregel s pravo dramo.

Slovenski organizator igre Goran Dragić v končnici severnoameriške košarkarske lige kaže odlične predstave. Ljubljančan je s 26 točkami prispeval pomemben delež k zmagi Miami Heat s 102:96 po podaljšku pri Toronto Raptors na prvi tekmi polfinala vzhodne konference lige NBA. Toronto je sicer o koncu rednega dela srečanja izenačil izzid z zadetim metom za tri točke iz sredine igrišča.

Tako kot na odločilni sedmi tekmi prvega kroga končnice, ko je Miami izločil Charlotte, je bil Dragić tudi na prvi tekmi drugega kroga v Torontu najboljši igralec tekme in prvi strelec.

"Šov Dragića v Torontu"

Dragić, ki bo ta teden praznoval 30. rojstni dan, je s 26 točkami ponovil osebni rekord v končnicah. Šestindvajset točk je dosegel ob metu iz igre 10:20, ob tem pa je imel še šest skokov in dve podaji, zadel je tudi tri trojke v štirih poskusih. V določenem trenutku drugega polčasa je komentator ameriške mreže TNT dejal, da gledajo "šov Gorana Dragića v Torontu".

V majici Miamija se je zelo dobro odrezal tudi Dwyane Wade, ki je sedem od 24 točk prispeval v podaljšku. Novo zmago, za napredovanje v konferenčni finale bo treba zmagati štirikrat, bodo Dragić in druščina lovili v Torontu v noči na petek.

Na izenačeni tekmi je bil Miami na pragu zmage že v rednem delu, ko je v zadnji četrtini povedel za 10 točk (79:69), a so gostitelji vztrajno nižali razliko. Josh Richardson je 19 sekund pred koncem Miami še povedel v vodstvo z 89:83. Terrence Ross je pet sekund pred koncem zadel trojko za 89:86, takoj nato pa spet dobil žogo in zadel prosti met za -2. Po hitrem prekršku je Hassan Whiteside spet zvišal na tri, s piskom sirene pa je Kyle Lowry izenačil na 90:90. Podaljšek je Miami začel z delnim izidom 8:0 in vendarle dobil prvo tekmo.

"Danes smo morali zmagati dvakrat," je po tekmi kratko povedal Wade, ki je bil posebej razigran v podaljšku, ko je dosegel sedem od 12 točk Miamija, tudi zadnje tri, ko se je Kanadčanom vnovič ponudila priložnost, da s trojko pridejo do izenačenja.

Bojevniki meljejo tudi brez Curryja

Na Zahodu so Golden State Warriors premagali Portland Trail Blazers s 110:99 in povedli z 2:0 v zmagah. Dolgo je kazalo na presenečenje Portlanda, ki je v prvem polčasu povedel že s 45:28, pred zadnjo četrtino pa še vedno vodil s + 11. Sledila je izjemna zadnja četrtina Golden Statea, ta je zadnji del dobil s 34:12. Pet minut in pol pred koncem je Klay Thompsons s trojko poskrbel za prvo vodstvo svoje ekipe v zadnjem delu, ki je razliko nato le še višala.

Skupaj je Thompson dosegel kar 27 točk, Draymond Green je 17 točkam dodal 14 skokov. Pri poražencih je s 25 točkami izstopal Damian Lillard.

Liga NBA, končnica (2. krog):

VZHOD:
Toronto Raptors - Miami Heat 96:102* (18:18, 25:23, 20:27, 27:22, 6:12)  /0:1/
Valančiunas (12 sk.) 24, DeRozan 22; Dragić (6 sk., 2 as.) 26, Wade 24.

ZAHOD:
Golden State Warriors - Portland Trail Blazers 110:99 (21:34, 30:25, 25:28, 34:12)  /2:0/
Thompson 27, Green (14 sk.) 15; Lillard 25. McCollum 20.

/X:Y/ - izid v zmagah; igrajo na štiri zmage