10 ogledov

Vujačić skromen ob zmagi Efesa

evroliga fenerbahče barcelona tomić tripković
1/18
Anadolu Efes Saše Vujačića je doma s 63:60 premagal CSKA. Real Madrid Mirze Begića je imel veliko dela z berlinsko Albo, na koncu pa so se zmage veselili Španci (77:72). Barcelona je popolnoma razbila Fenerbahče Ülker, Maccabi pa je doma stresel jezo nad Sieno. Nachbarjev Brose ostaja brez zmage v Top 16.

Anadolu Efes si je priigral pomembno zmago pred domačimi navijači, ko je s 63:60 premagal moskovski CSKA. Turki so tako dobili še sedmo od osmih tekem v skupini E.  Rusi so po porazu na tretjem mestu izenačeni s Panathinaikosom.

Najboljši strelec domačih je bil Jordan Farmar (15), pri gostih pa je z novim osebnim rekordom  blestel Miloš Teodosić (26). Za CSKA, ki je v prvi četrtini povedel že 22:10, je 12 točk prispeval še Sasha Kaun. Goste je iz težav reševal razpoloženi Teodosić, a Jamon Lucas (14) je uspel v zadnji četrtini domače prvič na tekmi popeljati v vodstvo (52:51). Čeprav je CSKA do konca še enkrat povedel, sta v odločilnih trenutkih poskusa za tri točke, s katerima bi lahko izsilila podaljšek, zapravila Zoran Erceg in Teodosić.

Real moral zavihati rokave

Real Madrid si je z zmago proti Albi Berlin (77:72) zagotovil prvo mesto v skupini E. Berlinčani so v prvem polčasu nadoknadili zaostanek 11 točk in v drugem delu celo povedli, vendar so Realovci hitro odgovorili in pri rezultatu 73:63 spet pobegnili na dvomestno število točk prednosti. Dobre pol minutr pred koncem je prednost domačih znašala samo še tri točke (75:72), a Alba do konca ni več uspela zadeti. Najboljši strelec Madrida je bila Jaycee Carroll (16), svoje pa so dodali še Rudy Fernandez (14), Nikola Mirotić (12) in Felipe Reye (11). Pri Nemcih je bil najbolj učinkovit Deon Thompson (14), Yassin Idbihi in Dashaun Wood pa sta dodala po 11 točk.

Nachbar brez zmage v Top 16

V skupini E je Brose Baskets našega Boštjana Nachbarja v zadnji četrtini skoraj nadoknadil zaostanek 16 točk proti Unicaji (ki so si ga domači priigrali v prvih treh delih igre), Nemci so se namreč približali zgolj na točko. V zadnjem napadu pa sta najboljša strelca domačih - Sharodd Ford in Nachbar - zgrešila vsak po en met za tri točke in tako v Bambergu ostajajo brez zmage v Top 16. Zoran Dragić je za goste v šestih minutah dosegel zgolj en skok, Nachbar pa je v 22 minutah zbral 17 točk, ter po dva skoka in asistenci.

Panathinaikos je dosegel pomembno, če ne celo odločilno zmago v boju za četrtfinale, z 78:73 je v Kaunasu premagal Žalgiris. Litovci, ki nikakor ne najdejo forme iz prvega dela Evrolige, so v zadnji četrtini povedli za pet (61:56), nato pa je na sceno stopil Roko Leni Ukić, ki je v zadnjih šestih minutah dosegel 11 od svojih skupnih 21 točk in prevesil tehtnico na stran Grkov.

Barcelona in Maccabi pokazala svojo moč

V skupini F je Barcelona v Carigradu povsem nadigrala Fenerbahče Ülker, ob polčasu so Katalonci vodili že za neverjetnih 31 točk (50:19). Ključna je bila druga četrtina, ki so jo gostje dobili s 27:6. Blaugrana je dobila vse štiri četrtine, Erazem Lorbek je v 19 minutah dosegel devet točk, tri skoke in dve podaji.

Izraelski Maccabi je končno odigral dobro tekmo v Top 16, v Nokia Areni je sicer čvrsta ekipa Montepaschija Siene klonila z 92:61. Po izenačeni prvi četrtini so domači visoko povedli v drugem delu igre, prednost pa so še oplemenitili v zadnjih desetih minutah.

Evroliga (Top 16), 8. kolo:

Skupina E

Žalgiris : Panathinaikos 73:78 (22:19, 21:21, 15:16, 15:22)
Lafayette 15, K. Lavrinovič 11; Ukić 21, Diamantidis 13.

Brose Baskets : Unicaja 65:68 (14:16, 14:22, 13:17, 24:13)
Nachbar 17, Ford 13; Zorić 26, Urtasun 15.

Real Madrid : Alba Berlin 77:72 (48:50, 34:33, 20:14)
Carroll 16, Fernandez 14, Begić 4 točk in 1 skok v 8 minutah; Thompson 14, Wood in Idbihi 11

Anadolu Efes : CSKA 63:60 (41:46, 26:34, 16:22)
Lucas 14, Farmar 13, Vujačić 2 točki in 3 skoki v 13 minutah; Teodosić 25, Kaun 12

Skupina F

Maccabi : Montepaschi Siena 92:61 (22:22, 24:12, 23:19, 23:8)
Ohayon, Smith po 19; Brown, Kangur po 13.

Fenerbahče Ülker : Barcelona 60:99 (13:23, 6:27, 21:26, 20:23)
Bogdanović 18, McCalleb 17; Mickeal 17, Huertas, Tomić po 14, Lorbek 9 točk in 3 skoki v 20 minutah.

Olympiacos : Caja Laboral 82:74 (62:60, 41:37, 18:11)