12 ogledov

Dragić krenil uspešneje od Nachbarja

(Alba Berlin : Real Madrid)
1/12
V košarkarski Evroligi se je začelo tekmovanje najboljših 16 ekip skupinskega dela. Real Madrid je svojo kampanjo za deveti evroligaški naslov začel prepričljivo, ko je v Berlinu s 77:63 premagal Albo. Unicaja Zorana Dragića je bila s 85:82 boljša ob Brose Basketsa, kjer igra Boštjan Nachbar.

Slovenija med Top 16 evroligaškega tekmovanja nima svojega predstavnika, so bili pa na delu nekateri slovenski košarkarji, ki si služijo kruh na parketu evropske košarke.

Unicaja Zorana Dragića je pred domačimi gledalci nadoknadila 15 točk zaostanka in se veselila zmage proti Brose Basketsu (85:82). Slovenski košarkar je dosegel osem točk, Španci pa so dosegli že peto zaporedno domačo zmago. Najboljši strelec gostiteljev je bil Marcus Williams (18), pri Broseju pa se je s 16 izkazal Sharrod Ford.

Real Madrid ni imel težav z Albo iz Berlina in še enkrat prepričljivo zmagal (77:63). Čeprav so domači večino tekme zaostajali, so Špancem nudili dostojen odpor in se v zadnji četrtini približali na tri točke razlike, na koncu pa je prevladala kakovost Reala. Pri ''Los Blancosih'' je blestel Sergio Llull (15). Najboljši strelec Albe je bil Albert Miralles (14). Mirza Begić (Real Madrid) je igral štiri minute in ni dosegel točke.

Moskovski Himki je premagal Bešiktaš (80:75). Za zmago ruskih košarkarjev je bil najbolj zaslužen Vitaly Fridzon, ki je odlično metal izza črte (4/5) in skupno dosegel 20 točk. Patrick Christopher je bil najučinkovitejši igralec Bešiktaša (20).

Caja Laboral je na krilih Macieja Lampeja, ki je s 25 točkami dosegel osebni rekord kariere, z 82:74 premagala Olympiacos. Siena je z 79:69 ugnala Maccabi.

Evroliga, Top 16, 1. kolo:

Skupina E

Alba Berlin : Real Madrid 63:77 (54:60, 34:38, 20:26)
Miralles 14, Foster 10, Byars 8; Llull 15, Carroll, Fernadez in Mirotić 13, Mirza Begić 0 točk v 4 minutah

Unicaja : Brose Baskets 85:82 (63:69, 39:45, 15:19)
Williams 19, Panko 16, Zorić 9, Zoran Dragić 8 točk, 5 skokov v 25 minutah; Ford 16, Gavel 15, Boštjan Nachbar 10 točk, 2 skoka v 22 minutah

Petek ob 17. uri:
CSKA – Anadolu Efes

Ob 21. uri:
Panathinaikos – Žalgiris

Skupina F

Bešiktaš : Himki 75:80 (57:67, 39:45, 20:¸14)
Christopher 20, Ewing 15, Jerrells 12, Gašper Vidmar 5 točk in 4 skoke v 18 minutah; Fridzon 20, Davis 17, Planinić 13

Caja Laboral : Olympicos 82:74 (67:55, 40:44, 19:24)
Lampe 25, Olesen 15, Heurtel 13, Nocioni 11; Spanoulis 18, Antić 13, Printezis in Papanikolaou 10

Siena : Maccabi 79:69 (63:53, 44:35, 20:15)