12 ogledov

Caja Laboral odpihnila Cedevito z igrišča

evroliga cedevita caja laboral
1/5
V skupini C je bilo edino vprašanje, kdo bo četrti udeleženec Top 16 in to je z visoko zmago doma nad zagrebško Cedevito postala Caja Laboral. Milanski Armani je izgubil v zadnjih sekundah, prvo mesto v skupini pa je po zmagi nad Anadolu Efesom pripadlo Žalgirisu.

Cajo Laboral je zmaga peljala v Top 16, ne glede na izid milanskega Armanija v Pireju in temu primerno so domači odigrali tekmo proti zagrebški Cedeviti, ki so jo zlomili že v prvem polčasu. Zagrebčani, ki jih je naprej peljala zmaga s kar 36 točkami razlike in sočasno slavje Olympiacosa, so drugo četrtino namreč izgubili kar za 21 točk (34:13). Do konca so domači še povečali prednost in Cedeviti nasuli kar 97 točk.

V Pireju je bil večino tekme v vodstvu Olympiacos, nekaj minut pred koncem pa so gostje domače ujeli in ekipi sta se nekajkrat zamenjali v vodstvu. Povsem ob koncu so Italijani imeli priložnost za zmago, a je njihov najboljši strelec Keith Langford zgrešil met z razdalje v zadnji sekundi.

Žalgiris je doma suvereno ugnal Anadolu Efes našega Saše Vujačića, ki ni dosegel niti točke ob metu iz igre 0/5. V devetih minutah je Mariborčan zbral dva skoka in eno asistenco. Domači so tekmo prelomili v tretji četrtini, ki so jo dobili za 16 točk (23:7) in tako potrdili prvo mesto v skupini.