12 ogledov

Zgrizli Jezernike, poškodba Udriha

Pau Gasol in Marc Gasol
1/11
Los Angeles Lakers letos niso pravi. Četrti poraz na zadnjih 10 tekmah so jim s 104:85 prizadejali Memphis Grizzlies. Slovenski obračun: Udrih brez točke in poškodba, Dragić dve točki in poraz!
Po poškodbi se je na parket vrnil Rajon Rondo in Boston Celtics so s 93:79 premagali Toronto Raptors.

Buji lastnih navijačev? Ja, to se je zgodilo Los Angeles Lakersom. V noči na ponedeljek so v Staples Centru s 85:104 izgubili z Memphis Grizzlies. Rudy Gay s 27 točkami, Zach Randolph z 21 in osmimi skoki in soigralci se niso ustrašili prvakov zadnjih dveh sezon. "Ko igraš dobro košarko, se take zmage zgodijo. Za nas je kot zmaga proti katerikoli ekipi," je dejal Gay, ki je s soigralci v minulem tednu sicer klonil proti Sacramento Kingsom in Utah Jazzom. Kobe Bryant je dal 28 točk, a imel le dva skoka in podaji, v zadnjih minutah pa je bil tudi sam nemočen (prislužil si je tudi novo tehnično napako). Za Lakers je to tretji domač poraz na zadnjih štirih tekmah. "V obrambi smo bili slabi, v napadu pa neučinkoviti. Težko je, kot vsak večer iščemo pravo energijo. Začne se pri vsakem posamezniku. Morali se bomo zamisliti," je moraliziral Bryant. "Ta hip ne moremo premagati nikogar, a saj se bomo pobrali."

Težko je, kot vsak večer iščemo pravo energijo. Začne se pri vsakem posamezniku.
Kobe Bryant

V Arco Areno je k Benu Udrihu prišel Goran Dragić, a od slovenskega dvoboja ni bilo veliko. Dragić je igral le 11 minut, zadel le enega od petih metov iz igre in imel skoka in podajo. Udrih je začel s tremi zgrešenimi meti, tremi skoki in podajama, nakar si je v tretji četrtini lažje poškodoval koleno in predčasno končal srečanje. Phoenix Suns so bili većji del tekme boljši, nakar je v zadnji četrtini svoj talent končno pokazal novinec, DeMarcus Cousins. Zaostanek za 14 točk je spreobrnil s 13 točkami (skupno zanj rekordnimi 28 in metom iz igre 11-17) v zmago Sacramento Kingsov 94:89. "Vedno želim imeti žogo v svojih rokah in odločati v pomembnih trenutkih," je dejal Cousins, ki je sicer s preveč individualno igro (tako kot Tyreke Evans) na prejšnjih tekmah pogosto pokopal svoje moštvo.