10 ogledov

Zmaga Udriha, ničla Vujačića

1/12
Beno Udrih je k zmagi Sacramento Kings proti New Jersey Nets (86:81) prispeval 12 točk in odločilno trojko. Saša Vujačić pa je bil znova zgolj obstranski opazovalec zmage Los Angeles Lakers.

V severnoameriški košarkarski ligi NBA so igralci Sacramento Kings v noči na soboto s 86:81 premagali New Jersey Nets, Slovenec Beno Udrih pa je za zmagovalce v 22 minutah dosegel 12 točk, tri skoke in dve podaji. Savinjčan je zadnje tri točke dosegel prav v zaključku srečanja, ko je z zadetko trojko 3,4 sekunde pred koncem dokončno strl odpor mrežic. Z 20 točkami je bil za zmagovalce najboljši Tyreke Evans. Sacramento je z zmago proti New Jerseyju prekinil negativni niz šestih porazov. Evansovim 20 točkam je z 18 pripomogel tudi Kris Humphries, ki je poleg tega vknjižil še deset skokov. Najboljši v dresu Mrežic je bil Anthony Morrow, ki je vknjižil 17 točk.

Los Angeles Lakers so s 112:95 premagali Minnesota Timberwolves, Saša Vujačić se v treh minutah igre za Jezernike ni vpisal med strelce, prispeval je le podajo. V dresu Los Angelesa je bil znova najučinkovitejši Kobe Bryant, ki je v statistiko vnesel 23 točk in osem podaj. Dodatnih 24 točk je za ekipo iz mesta angelov prispeval Matt Barnes. Pri Minnesoti je bil z rekordom kariere najboljši Darko Miličić, ki je dosegel 23 točk, 16 skokov in šest blokad.

V Salt Lake Cityju je Tim Duncan postavil novi rekord v doseženih točkah za ekipo San Antonio Spurs, za deveto zaporedno zmago ekipe je Duncan prispeval 19 točk in 14 skokov ter tako izboljšal rekord Davida Robinsona, ki je v 14 sezonah pri San Antoniu dosegel 20.790 točk. Tony Parker je za zmagovalce prispeval 24 točk, medtem ko je za poraženi Utah največ točk prispeval Deron Williams (23).