205 ogledov

Zmaji z dobro igro in zanesljivo zmago

Amar Alibegović Cedevita Olimpija/Aleš Fevžer
Košarkarji Cedevide Olimpije so dobro odprli novo sezono lige ABA.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 1. krogu lige ABA pred približno 1000 gledalci v Stožicah premagali Borac z 98:81 (22:21, 51:39, 77:59).

Po izenčaeni prvi četrtini so Ljubljančani pritisnili na plin v drugi polovici druge četrtine in po štirih trojkah kapetana Eda Murića prvič pobegnili na dvomestno razliko pri izidu 42:31. Kasneje njihovo vodstvo ni bilo več resno ogroženo. Že v tretji četrtini se je razlika povzpela na 20 točk (66:46), ob odlični igri gostiteljev v napadu pa je Borac ostajal brez možnosti za preobrat.

Šest igralcev Cedevite Olimpije je na tekmi doseglo dvomestno število točk. Murić je zbral 18 točk (14 v prvem polčasu, trojke 4:7), po 17 sta jih dosegla Yogi Ferrell (8 podaj, trojke 4:7) in Alen Omić (8 skokov, met 8:10), 16 jih je k zmagi prispeval Amar Alibegović (met iz igre 7:11), dvanajst pa Aaron Harrison (trojke 3:4). Joshua Adams se je izkazal z desetimi skoki.

Olimpija je zanesljivo dobila skok (37:23), v napadu pa z nekaj lepimi podajami zbrala 26 asistenc, 10 več kot tekmeci. Za dve točki so imeli domači skoraj 68-odstoten met, za tri točke so zadeli 45,5 odstotka poizkusov,