78 ogledov

Zvezda premočna, Olimpija trepeta za obstanek

Crvena zvezda PEtrol Olimpija Petrol Olimpija/Twitter
Košarkarji Olimpije so v regionalni ligi klonili tretjič zapored in ostali pri samem dnu lestvice.

Košarkarji Petrola Olimpije so na gostovanju pri vodilni ekipi lige ABA Crveni zvezdi doživeli šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah (89:61), tako da štiri kola pred koncem rednega dela ostajajo v nevarnih vodah, ki vodijo v ligo ABA 2 oziroma v kvalifikacije za obstanek.

Nenad Miljenović Prestop Šport Zmaji dobili okrepitev

Petrol Olimpija bo v zadnjih štirih tekmah gostila Igokeo in Cedevito ter gostovala pri FMP in Krki. Zadnje mesto po rednem delu pomeni izpad v drugoligaško jadransko druščino, predzadnje pa pelje v kvalifikacije z drugouvrščeno ekipo lige ABA 2, ki se igrajo na dve zmagi in v katerih ima prednost domače dvorane ekipa iz prve lige.

Ljubljančani so v Beogradu nastopili brez Domna Lorbka, ki si je na zadnjem treningu ob padcu lažje poškodoval zapestje, prvič pa je zaigral srbski organizator igre Nenad Miljenović, ki je z ljubljanskim klubom ta teden podpisal pogodbo za pet tekem v ligi ABA.

Varovanci trenerja Saša Nikitovića so bili brez možnosti za uspeh. V prvi četrtini so še nekako držali korak s tekmecem, v drugih desetih minutah pa so gostitelji stopili na plin in si do odmora priigrali dvajset točk prednosti, ki so jih v nadaljevanju zlahka zadržali. Do dvomestnih številk sta pri Petrolu Olimpiji prišla le Miha Lapornik (14 točk) in Jan Špan (13 točk).