340 ogledov

Sodniki ustavili nalet Olimpije

Milko Bjelica Petrol Olimpija Crvena zvezda Petrol Olimpija/Aleš Fevžer Zvezda je imela v Tivoliju podporo številnih navijačev.
Košarkarji Petrol Olimpije so doživeli drugi zaporedni poraz v regionalnem tekmovanju. V Tivoliju je klonila proti aktualnim prvakom - košarkarjem Crvene zvezde.

Košarkarji Petrola Olimpije so doživeli drugi zaporedni poraz v ligi ABA. Pred približno 3000 gledalci v dvorani Tivoli so morali priznati premoč aktualnemu prvaku in edinemu evroligašu v tem tekmovanju Crveni zvezdi (73:82).

Cibona Petrol Olimpija ABA Šport Volkovi boljši od zmajčkov

Dvoboj državnih prvakov iz dežel, ki sta se pred točno tremi tedni pomerili v finalu evropskega prvenstva v Istanbulu - v obeh ekipah je bil le en reprezentant, Branko Lazić, - so po zaslugi boljšega drugega polčasa dobili Srbi. Delo jim je precej olajšala sodniška trojka, ki je na začetku druge četrtine poslala pod tuš kapetana Petrola Olimpije Gregorja Hrovata. V nekaj sekundah je dobil nešportno osebno in tehnično, kar po novih pravilih pomeni izključitev.

To se je zgodilo pri vodstvu 31:18. Domači se od šoka in izgube prvega strelca niso pobrali. Crvena zvezda je do odmora prešla v ospredje (43:42), v tretji četrtini je prednost utrdila (64:58), v zadnjih desetih minutah pa jo suvereno zadržala.

Pri Ljubljančanih so imeli štirje igralci dvomestne številke. S statističnim indeksom 21 je izstopal Jordan Morgan z 10 točkami, 12 skoki in 4 podajami. Največ košev je dal Talor Battle (17), sledila pa sta mu Roko Badžim 12 (trojke 2:4) in Devin Oliver (11 točk, 4 skoke).

Union Olimpija Visoke ambicije Šport S takšnim proračunom razpolaga Olimpija

Tekmo si je na tribuni ogledal tudi bivši slovenski reprezentant Domen Lorbek, ki bo v prihodnje okrepil zasedbo Petrola Olimpije. 32-letni Domen Lorbek je s klubom podpisal do konca sezone z možnostjo prekinitve pogodbe, prvič pa bo ljubljanski dres oblekel že v sredo v Franciji.

Petrol Olimpija bo v naslednjem tednu zagotovo odigrala dve tekmi - v sredo uvodno v ligi prvakov v gosteh pri francoskem Strasbourgu, v nedeljo 4. kolo lige ABA pri Mega Memaxu, v primeru končanja sodniške stavke v slovenskem prvenstvu pa morda še eno.