142 ogledov

Krimovke do velike točke proti eni najboljših ekip v Evropi

Krim Mercator Metz Facebook
Rokometašice Krima Mercatorja so v zaostali tekmi 11. kroga lige prvakinj v gosteh igrale neodločeno 27:27 (15:17) proti Metzu. Izbranke Nataše Derepasko nova preizkušnja čaka v soboto, ko bodo v gosteh pri Kristiansandu igrale zaostalo tekmo 9. kroga.

Ljubljančanke, ki so do te tekme zbrale sedem točk, so pred odhodom na težki gostovanji v Metz in Kristiansand poudarjale, da lahko z držanjem dogovorov in disciplino vzamejo kakšno točko favoriziranima tekmecema. To so udejanjile že na prvi od dveh tekem in se utrdile na šestem mestu skupine, ki še vodi v dodatne boje za četrtfinale.

V skupini B je Györ stoodstoten po 12 tekmah, Metz ima 17 točk, Kristiansand 16 točk, Odense 13, CSKA Moskva 12, Krim po novem osem, Sävehof šest, Kastamonu pa je še brez točke. Krimovke do konca skupinskega dela čaka že omenjeni obračun s Kristiansandom ter nato za konec domača tekma z neposrednim tekmecem za šesto mesto Sävehofom, ki bo pred tem igral še proti Györu.

Jovanka Radičević Najboljša na svetu Šport Slovenski velikan v svoje vrste zvabil najboljšo strelko Lige prvakinj!

Ljubljančanke so se v prvem polčasu hitro znašle v resnejšem zaostanku, saj je favorizirana francoska zasedba povedla s 3:0 in 5:1, podobno prednost pa je slednja držala do izida 11:10, ko so se z golom Maje Svetik v 21. minuti krimovke vrnile v igro. Do konca prvega dela je sledila enakovredna bitka, po kateri so Francozinje v drugi polčas vstopile z dvema ogloma naskoka.

Tudi v uvodu drugega dela, v katerem je vratarka Krima Jovana Risović zbrala osem obramb oziroma obranila 44 odstotkov vseh strelov, so Ljubljančanke držale korak z Metzem, Harma van Kreij jih je v 39. minuti popeljala tudi do vodstva z 21:20. Tija Gomilar Zickero je v 49. minuti svojo ekipo popeljala še do dotlej najvišje prednosti 24:22 in čeprav so se Francozinje kmalu spet priključile, so gostje še naprej povzročale preglavice domači zasedbi.

Po izidu 27:27 v 57. minuti sta nato obe ekipi zapravili po dva napada, tudi zadnji strel članice Krima Oceane Sercien Ugolin ni prinesel spremembe izida, tako da sta se tekmeca razšla z delitvijo plena.

Pri domačih je bila s petimi goli najboljša Louise Burgaard, pri gostjah pa sta jih toliko prispevali Tjaša Stanko in Katarina Krpež-Šlezak.

* Dvorana Les Arenes, gledalcev 3152, sodnika: Christian in David Hannes (oba Nemčija).
* Metz: Almeida de Paula 4, Bouquet 1, Mičijević 1, N'gouan 2, Nocandy 2, Horacek 2 (1), Kapitanović, Bont 2, O. Kanor 1, Burgaard 5, L. Kanor 1, Jacques 3, Bouktit 2, Cardoso de Castro 1, Sako.
* Krim: Radosavljević, Stanko 5, Sercien Ugolin 2, Pineau 2, Žabjek, van Kreij 4, Arenhart, Klemenčič, Ljepoja 4, Varagić 2, Ngombele, Gomilar Zickero 1, Krpež-Šlezak 5 (3), Risović, Lekić, Svetik 2.
* Sedemmetrovke: Metz 4 (1), Krim 3 (3).
* Izključitve: Metz 4, Krim 4 minute.