35 ogledov

Kurtić in Jojo do zmage proti Sarmi

Samir Handanović, Fiorentina EPA
Fiorentina je v enem od derbijev 25. kola v gosteh premagala Inter (0:1) in se utrdila na petem mestu. Po zmagi Torina proti tretjemu Napoliju je Inter zdaj dveti.

Na stadionu Giuseppe Meazza je Inter gostil Fiorentino, na zelenici pa je vseh 90 minut prebila tudi trojica slovenskih nogometašev. Po zadnjem sodnikovem žvižgu sta bila zadovolja Jasmin Kurtić in Josip Iličić, manj pa Samir Handanović, ki je slabo posredoval ob edinem zadetku na tekmi.

Ta je padel v 56. minuti. Manuel Pasqual je z leve poslal oster predložek pred gol domačih, Handanović je žogo odbil, a le do Mohameda Salaha, ki jo je pospravil v mrežo. Kasneje so imeli črno-modri kar nekaj zrelih priložnosti za izenačenje, a jim to ni uspelo. Nekajkrat se je izkazal tudi Brazilec v vratih Fiorentine Neto

Krajnc spet v prvi postavi

Cesena ni premagala Udineseja od leta 1982, slovenski branilec Luka Krajnc pa se je po tekmi premora vrnil v prvo postavo in še devetič v sezoni od prve minute pomagal svoji ekipi do zgodovinske zmage (1:0). Ta je prišla po zadetku v 76. minuti, ko je Franco Brienza na drugi vratnici našel Alejandra Rodrígueza. Cesena je nato zdržala do zadnjega sodnikovega žvižga in se na lestvici (19 točk) približala Cagliariju, Atalanti in Chievu.

Lazio je visoko premagal Sassuolo. "Laziali" so ob prevladi povedli tik pred koncem prvega polčasa, ko je Felipe Anderson zadel s prelepim strelom z roba kazenskega prostora. Lazio je nizal priložnosti tudi v drugem polčasa, dve še posebej lepi je po podajah Andersona zapravil Miroslav Klose, v tretje pa je Nemcu le uspelo zatresti mrežo. V zadnjih 15 minutah je pri domačih zaigral tudi Dejan Lazarević, toda Ljubljančan je lahko zgolj iz prve roke pospremil še tretji gol Lazia, ki ga je zabil Marco Parolo.

Malo razburjenj je bilo na tekmi med Palermom in Empolijem, ki se je kljub rahli pobudi domačih-rožnato črnih, za katere je celo tekmo odigral Siniša Anđelković, končala z nepriljubljenim izidom (0:0).

Fantastičen gol Luisa Muriela je Sampdorio vrnil v igro pri Atalanti, popoln preobrat pa so gostje zaključili v 82. minuti, ko je podajo za prvi gol s svojim lastnim zadetkom nadgradil Stefano Okaka (1:2). Luca Toni je z golom v deveti minuti pomagal Hellas Veroni do zmage proti Cagliariju (1:2). Nekdanji reprezentant in član Palerma, Fiorentine, Bayerna in Juventusa še v osmi zaporedni sezoni v Serie A uspel doseči dvoštevilčno bero zadetkov.

Veliki derbi mer Romo in Juventusom bo na sporedu jutri, zaradi finančnih težav Parme pa ni bila odigrana tekma v Genovi.

Več na goal.com/si.

Serie A, 25. kolo:

Chievo : Milan  0:0
Cesar je igral vseh 90 minut, Birsa (oba Chievo) pa 82.

Cagliari : Verona  1:2 (0:1)
Conti 90.; Toni 9., Taleb 56.

Palermo : Empoli  0:0
Anđelković (Palermo) je igral vso tekmo.

Atalanta : Sampdoria  1:2 (1:0)
Stendardo 16.; Muriel 68., Okaka-Chuka 81.

Sassuolo : Lazio  0:3 (0:1)
Anderson 45., Klose 70., Parolo 77.
Lazarević (Sassuolo) je v igro vstopil v 74. minuti.

Cesena : Udinese  1:0 (0:0)
Rodriguez 76.
Krajnc (Cesena) je igral vseh 90 minut.

Inter : Fiorentina  0:1 (0:0)
Salah 56.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo, Iličić in Kurtić (oba Fiorentina) prav tako.

Torino : Napoli  1:0 (0:0)