23 ogledov

Lahti ostaja zaklet za Prevca

peter prevc EPA
Michael Hayböck je dobil tudi drugo posamično tekmo v Lahtiju (241,4). Karl Geiger (232,2) je osvojil drugo, Taku Takeuchi (229,9) pa tretje mesto. Peter Prevc (223,8) je bil po napaki v prvi seriji na koncu deveti.

Avstrijec Michael Hayböck je veliki junak tekem smučarskih skokov v  Lahtiju, kjer je postal prvi skakalec po Petru Prevcu, ki je v letošnji sezoni dobil dve zaporedni posamični tekmi za svetovni pokal.

Hayböck, vodilni po prvi seriji, je v finalu zabeležil daljavo dneva (100 m) in se zasluženo veselil novega velikega uspeha. Družbo na zmagovalnem odru sta mu delala Karl Geiger (2. mesto), ki je dosegel izid kariere, in Taku Takeuchi (3. mesto).

Lahti ostaja zaklet za Petra Prevca, ki je navdušil na treningu in v kvalifikacijah, nato pa v prvi seriji skočil skromnih 89 metrov in zasedel skromno 22. mesto.

Lastnik rumene majice in najboljši skakalec sezone je v drugi seriji skočil občutno bolje (96,5 m) in pridobil 13 mest, kar je na koncu zadostovalo za deveti dosežek dneva.

V finalu sta nastopila še Domen Pevc, najboljši Slovenec po prvi seriji, ki je bil 15., in Jurij Tepeš, ki je z 19. mestom vpisal nove točke za svetovni pokal.

Domači gledalci niso imeli veliko razlogov za veselje, saj v finalu ni bilo niti enega finskega skakalca.

2. serija:

Kot prvi slovenski predstavnik v finalu je nastopil Jurij Tepeš, ki je s 95,5 metra napovedal skok po lestvici navzgor.

Povsem enako daljavo je vpisal Peter Prevc, ki je pridobival mesto za mestom in ostal na vrhu vse do skoka Severina Freunda (95,5 m). Pred tem je za njim zaostal tudi Johann Andre Forfang, pa čeprav je skočil kar 99 metrov.

Domen Prevc (96,5 m), deseti po prvi seriji, je bil v finalu meter daljši od Tepeša in brata Petra, vendar je zaradi velikega odbitka točk na koncu izgubil nekaj mest.

Zaključek tekme so zaznamovale številne prekinitve zaradi premočnega vetra, v katerem so se najbolje znašli Takeuchi, Geiger in Hayböck.

1. serija:

Po prvi seriji druge posamične tekme smučarskih skokov v Lahtiju vodi Michael Hayböck, ki je pristal pri 98,5 metra. Za njim sta se zvrstila Andreas Wank (94 m) in Taku Takeuchi (96 m).

Peter Prevc je bil najboljši tako v poskusni seriji kot v kvalifikacijah (98,5 m), v prvi seriji pa se mu je skok ponesrečil in pristal je šele na 22. mestu.

V finalu bodo nastopili trije slovenski orli. Domen Prevc je deseti (92,5 m), Peter 22. (89 m), Jurij Tepeš pa 24. (90,5)

Jaka Hvala (87,5m; 31. mesto), Andraž Pograjc (88 m; 33. mesto), Anže Lanišek (87,5 m; 34. mesto) in Robert Kranjec (78,5 m; 49. mesto) so ostali brez nastopa v drugi seriji.