94 ogledov

Lisice pišejo zgodovino nogometa

Robert Huth EPA
Leicester City se je še v minuli sezoni čudežno rešil izpada iz Premier League, zdaj pa ima šest točk naskoka pred zasledovalci.

Mali Leicester City bodo morali počasi za resnega kandidata za naslov angleškega prvaka jemati tudi največji skeptiki. Lisice so v derbiju prvega in drugega v Premier League v gosteh s 3:1 premagale bogati Manchester City.

Glavni junak zmage je bil tokrat nemški branilec Robert Huth z dvema zadetkoma, eno žogo pa je v mrežo domačih poslal še Riyad Mahrez, ki je v svojo statistiko vpisal še asistenco. Leicester je do zmage prišel povesem zasluženo.

Že v tretji minuti so gostje povedli, ko je po prostem strelu Mahreza zadel Huth. Lisice bi lahko že v prvem polčasu povečale prednost, a iz dveh lepih priložnosti, ki sta jih zapravila Jamie Vardy in  Shinji Okazaki, niso uspeli zadeti. Gostitelji so nato prevzeli pobudo, nekajkrat tudi nevarno streljali, a je okroglo usnje letelo mimo vrat.

Na začetku drugega polčasa pa je sledil nov šok. N'Golo Kanté je potegnil po sredini in našel Mahreza, ta se je otresel domačega branilca in zadel za 0:2. Že v 61. minuti je bil zaostanek Cityja še večji, tokrat je Huth po kotu preskočil Martína Demichelisa, ki je bil s slabimi posredovanji vsaj delno kriv za vse tri zadetke Leicestra. Manchester City je do konca tekme le ublažil poraz.

Če bo Leicester v naslednjem kolu na kolena spravil še Arsenal, bo kar naenkrat postal velik favorit za naslov, v gosteh je v tej sezoni sicer ugnal že tudi Tottenham. "Moji fantje tekajo kot biki, vsaka tekma je za njih zadnja. Zdaj smo pripravljeni na Arsenal. Igramo sproščeno in brez pritiska, saj se od nas ne pričakuje osvojitev liga. fantje stopijo na zelenico in preprosto uživajo," je po novem podvigu dejal trener Leicestra Claudio Ranieri.

Na drugo mesto se je z minimalno zmago proti Watford povzpel Tottenham. Liverpool je do 82. minute vodil z 2:0, a na koncu osvojil le točko, že odpisana Aston Villa pa je tokrat prišla do zmage nad Norwichem.