15 ogledov

Loka spravila Celje na kolena

Po reprezentančnem premoru so igralci Noke Serdarušiča šokantno izgubili. (Foto: Žurnal24 main
Visoki zmagi Trebnjega in Ribnice ter tesna zmaga v derbiju kola velenjskega Gorenja nad Cimosom iz Kopra. Tako je bilo v petek, v soboto pa šok v Škofji Loki: domači so s 30:27 premagali Celjane!
12. Šmartno  2

Rokometaše Celja Pivovarne Laško je po reprezentančnem premoru čakal prvi preizkus, ko so se v nadaljevanju domačega prvenstva pomerili z ekipo Loke. Šokantno so izgubili s 27:30. Celjani niso odigrali v popolni postavi, saj na igrišču ni bilo poškodovanega Uroša Zormana, kaj kmalu po začetku pa se je poškodoval tudi Luka Žvižej (tetiva), ki ni več stopil na igrišče. Pivovarji so povedli s 6:3 in kazalo je, da bodo narekovali ritem tekme. A so domači odgovorili z delnim rezultatom 6:0, k temu rezultatu so pripomogle številne tehnične napake celjskih igralcev. Kozorogi so izenačili na 9, vendar je Loka nato znova povedla za dva. Gostje so jo znova ujeli in uspeli do polčasa, potem ko so zmanjšali število napak, preiti v vodstvo za zadetek. V drugem delu je bila na igrišču podobna slika. Pivovarji niso nadaljevali ritma iz zadnjih minut prvega dela in so spet delali preveč tehničnih napak, kar so domači znali kaznovati. Pri tem je prednjačil predvsem Jure Dolenec, ki je na koncu zadel kar dvanajstkrat, Celjani pa so se po lanskem neodločenem rezultatu ponovno opekli v Škofji Loki, le da ima tokratni poraz še bolj grenak priokus, saj zdaj za vodilnim Gorenjem zaostajajo štiri točke.

Gorenje: 7 tekma, 7 zmaga
V Rdeči dvorani so v svojem prvem derbiju to sezono rokometaši Gorenja hitro povedli s 5:2. Obramba Velenjčanov je bila vse boljša in v 17. minuti je bilo že plus štiri. Rezultat polčasa je bil 14:12, potem ko je iz devetih metrov že po izteku polčasa s pravim projektilom zadel Nikola Manojlovič. Drugi del igre so bolje začeli Koprčani in se približali na gol zaostanka. 10 minut kasneje, ko so oboji zaigrali bolj agresivno, so domači znova naredili razliko štirih zadetkov. Živčni gostje, vse več je bilo izključitev, niso več našli priključka in Gorenje je na sedmi tekmi še sedmič zmagalo. S sedmimi zadetki je bil najboljši strelec tekme Rok Golčar.