29 ogledov

Loka ujela Koper na levi nogi

Koprčani so se opekli v Škofji Loki. (Foto: Barbara Milavec) Žurnal24 main
Preloženo tekmo šestega kola prve slovenske rokometne lige med velenjskim Gorenjem in Celjem Pivovarno Laško so s 33:29 dobili prvi. V 10. kolu je Loka presenetljivo remizirala s Cimosom.

Celjani so pokazali več borbenosti kot na prejšnjih tekmah, a bili brez poškodovanih Luke Žvižeja, Dragana Cvijića in Aleša Pajoviča nemočni proti Gorenju. Slednji so v Rdeči dvorani pred 2.000 navijači zmagali s 33:19 in imajo po devetih odigranih tekmah že šest točk prednosti pred največjimi rivali. Tekma se je začela zelo živčno. V sedmi minuti so za gol (5:4) vodili gostje. Ko se je dvignil tempo, so domači sredi prvega polčasa povedli z 12:7. Ko so bili v 23. minuti pivovarji prvič z igralcem več, so se približali in v 27. minuti z golom Renata Vugrinca izenačili na 14:14. Ose so na odmor odšle z zadetkom prednosti (16:15). Vodstvo dveh, treh golov so Velenjčani držali v uvodnih minutah nadaljevanja, nakar jih je presekal rdeči karton Nikoli Manojloviću. V 52. minuti so Celjani izenačili na 26:26. Pred zadnjima dvema minutama so domači vodili za dve, nakar je Matevž Skok ubranil strel Gašperja Marguča, Klemen Cehte pa je zadel za tri gole prednosti.

12. Šmartno 2

Miro Požun, novi trener Celja, je v porazu vendarle našel nekaj plusov: "Večkrat smo bili v slabšem položaju, dvakrat smo se vrnili med žive in imeli kar nekaj priložnosti za vodstvo, ki pa jih nismo izkoristili. Domači so nas kaznovali in tekmo na koncu dobili. Domača ekipa je delovala hitreje, kompaktneje od naših igralcev in mislim, da je to odločilo tekmo. Vseeno moram povedati, da sem zadovoljen s pristopom in igro svoje ekipe, saj so pokazali dovolj volje in želje za zmago, a poškodbe so pustile svoj davek. Tekme je konec, že v nedeljo pa nas čaka evropska preizkušnja in vse misli moramo obrniti naprej. Nismo v idealni situaciji, vendar življenje teče dalje in verjamem, da se bomo dvignili in v naslednjih tekmah igrali boljše."